Manželství vězněného pastora Saeeda Abediniho bylo ukončené

 

Jen něco málo přes rok po svém slavném propuštění z vězení v Íránu dospělo manželství pronásledovaného pastora Saeeda Abediniho a Naghmeh do smutného konce.  „Dnes byl můj rozvod po roce a půl legálně dokončen,“ napsal Abedini minulý čtvrtek na své facebookové stránce.

Úředníci z okresního soudu ve státě Idaho, kde byly podány rozvodové dokumenty, minulou středu oznámili, že nemohou podat podrobnosti o rozvodu, protože dokumenty byly zapečetěné. Zdroj obeznámený se situací Naghmeh, která nyní vystupuje pod svým dívčím jménem Naghmeh Panahi potvrdil, že rozvodový proces byl dokončen.

Pastor Abedini nedávno na Facebooku obvinil Franklina Grahama z Billy Graham Evangelistic Association ze zneužití jeho situace ke zviditelnění své organizace a malé pomoci v řešení jeho manželských problémů. Mluvčí organizace Samaritan’s Purse, jejíž je Graham ředitelem, se však obvinění bránila a uvedla pro noviny The Christian Post (CP), že  Samaritan ‚s Purse zajistila Abedinimu asistenci při převozu z Německa do USA, asistenci při řešení manželských problémů, finanční pomoc, či pomoc v hledání zaměstnání.

Dva zdroje pro CP potvrdily, že Franklin Graham přestal podporovat Abediniho, když se dozvěděl o jeho mimomanželských vztazích před, ale i po návratu z vězení v Íránu. Tato skutečnost je údajně uvedená i v žádosti o rozvod. Na dotaz novin CP se Abedini k daným obviněním nevyjádřil, ale na Facebooku nařkl Naghmeh z šíření falešných informací v médiích.

Pár, který má dvě děti, se dostal do zájmu veřejnosti poté, co byl Saeed Abedini zatčen a vězněn kvůli svým misijním aktivitám v Íránu. Abedini strávil ve vězení tří a půl roku. Během této doby jeho manželka aktivně bojovala za jeho propuštění.

 

Zdroj: Christian Today

Foto: Facebook

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář