Marián Kuffa podpořil Maroše Šefčoviče

Kromě Jozefa Mikloška a Eduarda Kukana se Marián Kuffa stal dalším podporovatelem Maroše Šefčoviče. Katolický kněz, který je hlavně známý pro svou agendu proti Istanbulské úmluvě a tématu genderu, v prvním kole podpořil Štefana Harabina.

Kuffa veřejně podpořil kandidáta s podporou vládní strany SMER Maroše Šefčoviče v prezidentských volbách. Podle webu svetlosveta.sk ho Kuffa v kázání vyzval, aby se vyjádřil pro zrušení Istanbulské úmluvy. „Pokud pan Šefčovič chce můj hlas, musí jasně říci, že zruší Istanbulskou úmluvu, protože to jako prezident má v pravomoci. Očekávám, že to jako prezident udělá neprodleně, „měl říct v kázání k tématu prezidentského kandidáta.

Následně ho kontaktoval Maroš Šefčovič a dohodli společné setkání. „Řekl jsem mu, že moje fara je otevřena každému člověku a může přijít. Povídali jsme si téměř 3 hodiny,“ řekl po setkání Kuffa. Farář ze Žakoviec, který se stará o lidi na okraji společnosti, k osobě eurokomisaře uvedl: „Ideál nenajdeme, ten jsme zavraždili před 2000 lety na kříži. Pokud jsme odmítli Boha, zůstávají nám na výběr jen lidé. Pokud bude Istanbulská úmluva vypovězena, bude to i zásluha pana Šefčoviče a půjdu ho volit.“

V sobotu si Slováci ve druhém kole vyberou nástupce Andeje Kisky mezi Zuzanou Čaputovou a Marošem Šefčovičem. Favoritem po výrazném vítězství je členka strany Progresivní Slovensko, kterou podpořily například Robert Bezák nebo Tomáš Halík.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: screenshot YouTube – Marián Kuffa

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář