Masakr křesťanů v Nigérii pokračuje i v novém roce 

Brutální masakr křesťanů v Nigérii, který začal o Vánocích, se přenesl do nového roku a v posledních dnech došlo k dalšímu krveprolití.

Předpokládá se, že v období mezi 23. a 30. prosincem zabili fulanští ozbrojenci nejméně 238 lidí, což je jeden z nejhorších případů násilí vůči křesťanům v Nigérii.

SOUVISEJÍCÍPočet obětí v Nigérii po vánočních útocích na křesťanské vesnice stále roste

Od té doby byly bohužel zabity další desítky lidí. Při jednom z útoků teroristů z Boko Haram 4. ledna byl zabit evangelikální pastor a nejméně šest členů jeho kongregace.

Deníky Christian Daily International a Morning Star News uvádějí, že následující den teroristé zaútočili na město Kwari v okrese Geidam ve státě Yobe a zabili evangelikálního pastora Luku Levonga, v prostorách jeho modlitebny a 13 členů v jejich domovech. 

„Teroristé také zapálili budovu modlitebny a zničili vozidla zaparkovaná v areálu církve a také zapálili domy křesťanů ve městě,“ uvedl v textové zprávě pro Christian Daily International-Morning Star News obyvatel oblasti Aaron Bwala. 

Organizace Partners of Release International, která podporuje pronásledované křesťany po celém světě, vyčíslila počet mrtvých v novém roce na přibližně 50. 

Partneři Release vedli rozhovor s reverendem Gideonem Dawelem z Kristovy apoštolské církve, který při vánočním útoku v Kambarpelli přišel o manželku a pět dcer. Řekl, že slyšel útočníky křičet „Alláhu akbar“ (Alláh je velký).

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. ledna 2024 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář