Po masové střelbě v Las Vegas volají židovské skupiny po změně legislativy o držení zbraní v USA

 

WASHINGTON – Zbraně nezabíjí, zabíjejí zbraněmi lidé. Proč si ale každý civilista může koupit poloautomatickou pušku s tlumičem a dostat se k neomezenému množství munice? Například tak se ozývají některé židovské skupiny a organizace v reakci na nejmasovější vražednou střelbu, která se odehrála v neděli 1. října večer v Las Vegas.

Útočníkem, který střílel z 32. patra hotelu Madalay Bay do dvacetitisícového davu na hudebním festivalu, bylo zabito 59 lidí a nejméně 527 zraněno. Liga proti hanobení (ADL), B’nai B’rith International, Národní rada židovských žen (NCJW) a Reformní hnutí byly mezi nimi. Ředitel ADL Jonathan Greenblatt sdělil, že Centrum pro výzkum extremismu ADL prověřuje aktivitu a pozadí střelce Stephena Paddocka a zda měl vazby na extremisty nebo byl inspirován extremistickou ideologií.

Střelec, milionář Stephen Paddock (64), měl mít u sebe v hotelu alespoň deset zbraní, některé si sám upravoval tak, že se z poloautomatické pušky stala puška automatická s možností vypálit 400 až 800 nábojů za minutu. Ačkoliv vyšetřovatelé ještě neznají motiv jeho činu, ví se, že jej měl předem naplánovaný a bez možnosti útěku. Sám se zastřelil před příchodem policie. I když podle vyšetřovatelů nebyl Paddock napojen na žádnou teroristickou organizaci, přesto se k jeho činu přihlásila skupina Islámský stát, podle jejíž tiskové agentury Amaq měl nedávno konvertovat k islámu.

Zdroj: ztis.cz  Foto: Výhled na Las Vegas z Mandalay Bay. Ilustrační foto. Flickr.com 

 

 

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář