Matka by chtěla, aby oddělená siamská dvojčata pokřtil papež

Vatikán . Siamská dvojčata ze Středoafrické republiky, která měla spojené lebky, se po zdlouhavé operaci v papežské dětské nemocnici v Římě, podařilo úspěšně oddělit. Dvouleté holčičky se narodily se vzácnou formou nemoci.    

Operace si vyžádala přítomnost 30 odborníků a trvala 18 hodin.  Ervina a Prefina by se měly zotavit a jsou údajně v dobrém zdravotním stavu. Teď budou muset po dobu několika měsíců nosit speciální ochranné přilby, aby se zabránilo poškození jejich lebek.

Ervina a Prefina se narodily v červnu 2018 ve městě Mbaiki. Středoafrická republika má populaci necelých 6 milionů obyvatel.

Rodiče holčiček se sešli s ředitelem vatikánské nemocnice a ten následně zorganizoval jejich přesun do Říma, kde byla operace naplánována.

„Byl to vzrušující okamžik a neopakovatelný zážitek,“ řekl podle Christian Post Dr. Carlo Marras, vedoucí neurochirurgie v nemocnici Bambino Gesu a vedoucí týmu, který oddělil dvojčata. Obě sestry se na sebe mohly poprvé podívat 29. června, kdy jim byly dva roky.

Nejsložitějším aspektem operace nebylo oddělení lebečních kostí dvojčat, ale sdílená síť krevních cév spojující mozek a jejich srdce.

„Ervina a Prefina se narodily dvakrát. Kdybychom zůstali v Africe, nevím, jaký by byl jejich osud, “řekla Ermine, matka dvojčat. „Teď, když jsou odloučeny a daří se jim dobře, chtěla bych, aby byly pokřtěny papežem Františkem,“ dodala matka malých dětí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 12. července 2020 Foto: Facebook –

Tags: ,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář