Matka mě často bila za to, co jsem neudělala, vyprávěla Karon Cecyová

(Toužila jsem být dokonalá, prozradila Karon Cecyová)

Zmatek, neporozumění a pocit ohrožení. Takový byl život malé Karon Cecyové se schizofrenní matkou, která své děti mnohdy bila i za to, čeho se nedopustily. V dospívání Karon uvěřila a u Boha našla lásku a naplnění, které celé dětství postrádala. V církvi našla i manžela – Jamese Cecyho, který se zanedlouho stal pastorem, a Karon se ocitla v roli manželky pastora. Byla však stále ještě zraněná, uzavřená a neschopná komunikovat. I běžné rozhovory s lidmi si pečlivě plánovala, psala si k nim dokonce jakési „taháky“ a učila se konverzační otázky zpaměti…

Svůj příběh Karon Cecyová sdílela s dalšími manželkami církevních pracovníků a se ženami sloužícími v církvi na odpočinkovém víkendu Nové nadechnutí, který 22.–24. března nedaleko Žďáru nad Sázavou zorganizovala Křesťanská misijní společnost (nahrávka promluv z akce je nyní k dispozici také na CD).

Touha být dokonalá a naplnit očekávání svá i ostatních Karon nakonec dovedla až k nervovému zhroucení. Vyhledala proto psycholožku, která jí pomohla najít kořen problému a doporučila jí, aby na nejbližší dobu ze svého diáře vyškrtla veškeré povinnosti a aktivity a vybrala si jen jeden koníček, kterému se bude věnovat. Více než 40 účastnic víkendu tak bylo povzbuzeno k tomu, aby se předtím, než kývnou na jakoukoli službu, modlily a nastavily si ve službě i ve vztazích zdravé hranice.

Hněv spravedlivý a nespravedlivý

Ve svém vyučování Cecyová rozebírala různé emoce a ukazovala, jak s nimi u sebe i u druhých pracovat. Věnovala se zejména hněvu, který byl hlavním tématem celého víkendu. Rozdělila hněv na spravedlivý (kontrolovaný, obnovující) a nespravedlivý (neřízený, sobecký a ničivý). Kořenem nespravedlivého hněvu jsou podle ní nevyřešená vnitřní zranění, nenaplněné fyzické, citové nebo duchovní potřeby člověka. Když se podaří odhalit kořen problému, má podle Cecyové následovat modlitba za uzdravení.

Karon Cecyová přinesla kvalitní vyučování, které bylo o to cennější, že bylo podepřené vlastními prožitky. Nahrávku všech promluv z Nového nadechnutí lze objednat v internetovém knihkupectví KMS: https://kmspraha.cz/knihkupectvi/detail/cd-svobodna-od-hnevu.

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář