Max Lucado byl zarmoucen slovy Johna MacArthura

Populární pastor a spisovatel Max Lucado řekl, že je „zarmoucen“ nedávnými komentáři Johna MacArthura o Beth Mooreové.

Při panelové diskusi na konferenci „Truth Matters“, která se konala minulý týden v Grace Community Church v Kalifornii, byl MacArthur požádán, aby se vyjádřil k Moorové. Odpověděl: „Jděte do háje! Bible neskýtá žádnou oporu pro kazatelství žen v církvi. Konec diskuse, není se o čem bavit.“

Dodal: „To, že umíte prodávat šperky na televizním prodejním kanálu, ještě neznamená, že byste měli kázat.“

„Jsou lidé, kteří mají přirozené schopnosti prodávat, mají energii a osobnost a to je vše. To ale nikoho neopravňuje kázat Boží slovo.“

Beth Moorová
Facebook – Beth Moorová

Řekl, že představa kazatelek je pro něj „hluboce znepokojující“. Poznamenal, že ženy v církvi vážně touží po moci. MacArthur sa ohradil i proti kampani #metoo, která se podle něj dostává i do církve, čímž se jen kopíruje sekulární kultura.

Pustil se také do Pauly Whiteové, jejíž jméno se dostalo na titulky křesťanských médií, když byla její nová kniha chválena několika významnými evangelikály, včetně Franklina Grahama a Grega Laurieho.

„Totéž se stalo s Paulou Whiteovou. Celá skupina předních evangelikálů chválila její novou knihu,“ řekl americký reformovaný teolog. „Je to heretička a kazatelka prosperity, která byla třikrát vdaná,“ dodal.

Teď se MacArthur kvůli svým komentářům ocitl pod palbou. Max Lucado reagoval na jeho poznámky týkající se služby žen. Lucado podle Christian Today řekl, že „záleží na tónu“, jakým o sobě křesťané mluví, protože „slova mohou zraňovat“.

„Opravdu se odvažujeme odmítnout hnutí #metoo?“ Vzkaz #metoo je alarmující, vyjádřil se Lucado na svém webu.

„Nejedná se o touhu po moci nebo po postavení. Je to požadavek, který musíme brát vážně, abychom všichni rozpoznali své jedinečné poslání. Jazykem církve by měl být respekt a vzájemná úcta. Zdá se však, že nám chybí schopnost k vzájemnému naslouchání.“

Křesťanský pastor a spisovatel Shane Idleman uvedl na YouTube, že MacArthurovy komentáře odrážejí „skutečný nedostatek pokory, nedostatek prozíravosti, nedostatek lásky a soucitu“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 30. října 2019  Foto: Twitter – Max Lucado

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář