Willow Creek oznámil uzavření chicagského kampusu

S odvoláním na „neudržitelný finanční scénář“ oznámil pastor sboru Willow Creek Community Church David Dummitt uzavření kampusu v centru Chicaga.

„Během posledních několika měsíců jsme dospěli k obtížnému rozhodnutí uzavřít toto místo,“ uvedl podle Christian Post Dummitt ve videozáznamu, který sbor zveřejnila v pondělí.

Kampus se podle něj v průběhu let ukázal jako velmi slibný, ale vzhledem k tomu, že společenství a město prošly „významnými změnami“, stalo se splácení hypotéky na nemovitost, kterou sbor získal v roce 2018, výzvou.

SOUVISEJÍCÍProminentní evangelikální sbor Willow Creek přistupuje kvůli pandemii k velkému propouštění 

„Léta se lidé scházeli v pronajatém divadle. Po úspěšné kapitálové kampani jsme v dubnu 2018 otevřeli své dveře v novém, současném objektu na State Street. A v té době jsme měli přísliby na financování téměř celé jeho koupě s plánem nést zodpovědnou míru dluhu odpovídající velikosti a výši tehdejšího rozpočtu kampusu,“ vysvětlil Dummitt.

„Ale… od roku 2018 prošly Willow a Chicago docela významnými změnami. A zatímco Chicago bylo rostoucím sborem, my čelíme neudržitelnému finančnímu scénáři.“

Dummitt uvedl, že poslední tři roky pracovali na plánu, jak zabránit tomu, aby se kampus, který vede pastor Thomas Anderson, uzavřel, ale současná ekonomická situace to ztěžuje.

„Zkoumali jsme možnosti spolupráce s developerem, abychom mohli stavět a přitom zachovat nějaké prostory pro církev. Na tomto plánu jsme pracovali téměř tři roky. Ale jak se měnila ekonomická situace a zvyšovaly se úrokové sazby, časový rámec tohoto projektu se stále prodlužoval. Zvažovali jsme také pronájem prostor, přesun areálu,“ řekl. „Jsme přesvědčeni, že je to nejlepší rozhodnutí pro naši nejbližší budoucnost, ačkoli je to obtížné.“

Na základě pondělního rozhodnutí sbor Willow Chicago na Instagramu poznamenal, že jejich poslední bohoslužba v budově se uskuteční 24. února.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. února 2024 Foto: Willow Creek – David Dummitt

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář