Mešita v německém městě už nemůže svolávat k modlitbám tlampači

Berlín  – Mešita v městečku Oer-Erkenschwick na západě Německa už nemůže svolávat věřící k pátečním modlitbám pomocí tlampačů, rozhodl dnes místní správní soud. Povolení tak činit z roku 2013 u něj napadla křesťanská dvojice, která bydlí téměř kilometr od mešity, informovala agentura Reuters. Mešita chce město o povolení používat tlampače požádat znovu, uvedl mluvčí soudu.

Křesťanský pár u soudu uvedl, že páteční svolávání muslimské obce k hlavní bohoslužbě týdne porušuje jejich náboženskou svobodu. Správní soud rozhodl, že město v roce 2013 nevyhodnotilo žádost místní muslimské obce patřičně.

Reklama

 

Hüseyin Turgut, předák tamější islámské obce, řekl, že jej rozhodnutí soudu zklamalo. „Páteční svolávání k modlitbě trvá jen dvě minuty kolem jedné hodiny,“ uvedl. „Nikdo si dosud nestěžoval, a to máme německé sousedy, kteří bydlí jen deset metrů od mešity,“ dodal.

Německo od roku 2015 přijalo přes milion migrantů z Iráku, Sýrie a dalších, převážně muslimských, zemí. V různých částech Německa narůstají protiisláimské nálady a rozšiřují se i řady příznivců protiimigrační politiky, napsala agentura Reuters.

 

Autor: ČTK  Foto: Wikimedia Commons, ilustrační foto, mešita v Německu, Kolín nad Rýnem,

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář