Metodisté si zachovají tradiční učení o homosexualitě, směr podpořili hlavně delegáti z Afriky a Evropy

St. Luis – Jednotná metodistická církev (UMC) si zachová svou oficiální pozici, že homosexualita je v rozporu s křesťanským učením po několika dnech sporné debaty o této otázce.

Během posledních několika let v UMC probíhá emocionální debata o tom, zda změní svůj postoj, jak je uvedeno v oficiálním dokumentu, kde je homosexualita „neslučitelná s křesťanským učením“.

Delegáti na zvláštním zasedání generálního shromáždění UMC odmítli opatření nazvané Jeden plán církve, které by umožnilo regionálním orgánům denominace rozhodnout se o svém postoji k homosexualitě, informuje The Christian Post. Místo toho delegáti schválili Tradiční plán hlasováním v poměru 438-384. Plán zachovává postoj denominace vůči homosexualitě, homosexuálním sňatkům a vysvěcení homosexuálů.

Mark Tooley, předseda teologicky konzervativního institutu pro náboženství a demokracii ve Washingtonu, DC, oslavil výsledek hlasování proti Jednomu plánu církve na Twitteru. „Afričtí, filipínští a evropští delegáti mají zásadní význam. Zachraňovali rostoucí globální církev před úpadkem protestantů z USA. Děkuji! “

Na generální konferenci v roce 2016 delegáti schválili doporučení k vytvoření Komise na cestě vpřed, která měla analyzovat pozici denominace v otázkách LGBT.

Komise se snažila vytvořit návrhy, které by vedly k ukončení debaty a případně k vyloučení schizmatu v církvi. Dva hlavní plány, které komise doporučila, byly Jeden plán církve a Tradiční plán. Jeden plán církve by umožnil regionálním orgánům a kongregacím stanovit vlastní postoj k homosexualitě. Tradiční plán by zachoval postoj UMC vůči homosexualitě.

„Bible nám říká, že musíme zůstat věrní Slovu,“ řekl podle The Christian Post delegát z Pobřeží Slonoviny. „Je to Boží plán, je to Boží vůle, je to biblická cesta.“ Adam Hamilton, pastor největší metodistické kongregace ve Spojených státech, mluvil proti tradičnímu plánu, nazýval ho „regresivním“ a je podle něj v rozporu s centristickou a progresivní teologií.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: umg.org – společná modlitba

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Homosexualita, jako nepochybné porušení plánu Božího stvoření, může prakticky „fungovat“ pouze do určité míry. Pokud podstatně nenarušuje relativní fungování společnosti, lze ji obhajovat různými lidskými a humánními kvalitami, včetně naplnění lásky jednoho ke druhému. Když si však racionálně představíme pravý opak, že heterosexuální svazky budou v menšině, pak bude viset nad samotnou existencí lidstva výrazný otazník, za jak dlouho nastane neodvratný konec. Princip, že „něco“ špatného funguje, ještě neznamená, že to lze obhajovat nebo nevidět. Bezpochyby, společnost musí projevovat ve všem do určité míra solidaritu, pochopení, vzájemnou pomoc atd., což je jistě v Božích očích žádoucí a přímo součástí Jeho řádu, neznamená to však, že tma není tmou a světlo světlem.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář