Metodisté v USA budou rozhodovat o postoji k homosexualitě. Konzervativní hlasy převládají, ukázal průzkum

St. Luis – Podle nedávno zveřejněného průzkumu v USA teologičtí konzervativci v metodistické církvi (United Methodist Church) převyšují počtem liberály.

Zasedání generální konference v St. Louis je naplánováno na dny 23. – 26. února, aby řešili svůj oficiální postoj k homosexualitě a manželství osob stejného pohlaví, informuje The Christin Post.

Denominace proto provedla on-line průzkum mezi 541 laickými respondenty církve.

Podle údajů zveřejněných začátkem měsíce se 44 procent respondentů označilo za „konzervativní-tradiční“, 28 procent označilo „uprostřed“, 20 procent označilo za „progresivní liberál“ a 8 procent se označilo jako „nevěděli. “

Ředitel marketingového výzkumu Chuck Niedringhaus z metodistické církve uvedl ve středu v prohlášení, že výsledky vyvracejí mylné představy o teologickém „make-upu“ UMC. „Často si myslíme, že denominace je rovnoměrně rozdělena. Je důležité, abychom viděli, že většina lidí se považuje za konzervativnější,“ řekl Niedringhaus pro United Methodist Insight.

Informace z průzkumu uvádí, že 35 procent konzervativně-tradičních respondentů mělo účast na bohoslužbě jednou týdně, zatímco liberální respondenti nejčastěji uváděli „jen zřídka“. Na dotaz „Jaké by mělo být primární zaměření UMC?“ 88 procent konzervativně-tradičních respondentů uvedlo: „Spása duší pro Ježíše Krista,“ ale jen 32 procent liberálů řeklo totéž.

V odpovědi na tutéž otázku odpovědělo 68 procent respondentů z progresivně- liberálního tábora: „Zasazovat se za sociální spravedlnost, která přemění tento svět,“ zatímco jen 12 procent tradičních respondentů uvedlo totéž.

Po letech vnitřní debaty pořádá UMC zvláštní zasedání, aby zjistila, zda zachová svůj oficiální biblický postoj vůči homosexualitě a manželství osob stejného pohlaví.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – sbor UMC v Marysville v Ohio

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář