Metodisté v USA odmítají Tradiční plán a podpořili homosexuální křesťany

Regionální orgány metodistické církve pro Nebrasku a Kansas v USA přijaly rezoluce, které odmítají nedávno schválený „Tradiční plán“.

„Odmítáme Tradiční plán schválený na generální konferenci jako neslučitelný s evangeliem Ježíše Krista a bude bránit jeho realizaci,“ píše se podle The Christian Post v usnesení.

„Budeme usilovat o odstranění diskriminačního jazyka a omezení a sankcí v oblasti disciplíny LGBTI osob. Potvrzujeme posvátnou hodnotu LGBTI osob, oslavujeme jejich dary a zavazujeme se být ve společné službě.“

Konference rovněž schválila rezoluci o poskytnutí 20 000 dolarů z grantového financování místním sborům pro službu, která se věnuje misi mezi LGBTI komunitou.

Během víkendu výroční konference v Michiganu většina delegátů přijala usnesení vyzývající k vytvoření nové „ústřední konference“, která by umožnila duchovním vykonávat sňatky osob stejného pohlaví.

V únoru uspořádalo UMC zvláštní zasedání Generální konference, na kterém delegáti hlasovali v poměru 438:384, aby schválili „Tradiční plán.“ Tím delegáti odmítli změnit svůj postoj označující homosexualitu jako „neslučitelnou s křesťanským učením.“

Schválený plán vyzval k přísnějšímu uplatňování pravidel proti svatbám stejného pohlaví a vysvěcení nezařazených homosexuálů, přičemž umožnil „laskavý odchod“ pro sbory, které nemohou přijmout oficiální postoje UMC.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: umc.org – společná modlitba delegátˇv St. Luis

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář