Metodisté zakázali konverzní terapie. „V naši církvi pro ní není místo,“ tvrdí Rowland

Na výročním sjezdu metodistické církve ve Velké Británii se hlasovalo o zákazu konverzní terapie prováděné pod hlavičkou denominace.

V rozpravě ve čtvrtek ráno delegáti, kteří se setkali online i osobně v Národním konferenčním centru v Birminghamu, hlasovali ve prospěch memoranda o porozumění ohledně konverzní terapie.

SOUVISEJÍCÍBritští metodisté schválili homosexuální svazky, evangelikálové zvažují odchod

Delegáti vyzvali své členy a duchovní, aby „nenabízeli nebo se neúčastnili konverzní terapie v jakékoli formě“. Jak na svých stránkách informuje portál Church Times, denominace rovněž vyzvala vládu, aby „bez dalšího prodlení“ zakázala konverzní terapii v zemi.

Reverendka Catherine Dixonová na konferenci vystoupila s memorandem, které uvádí, že „takzvaná konverzní terapie by byla zcela neslučitelná s dříve přijatým usneseními církve a v rozporu s metodistickými hodnotami.“

Rev. Mark Rowland, který je součástí týmu pomáhající LGBT členům, řekl: „Konference dnes jasně ukázala, že konverzní terapie nemá v metodistické církvi místo. Jakékoli pokusy použít modlitbu nebo nátlak ke změně sexuální orientace nebo genderové identity člověka jsou duchovním zneužíváním a snaha o změnu evangelijního poselství lásky a milosrdenství.“

Rev. Sam McBratney, který vede skupinu podporující homosexuální křesťany, dodal: „Mnoho členů LGBT komunity zažilo někdy strašné pokusy o konverzní terapii z rukou jiných křesťanů. Tyto zkušenosti v nich zanechaly hluboké jizvy. Dnešní zákaz říká, že takové praktiky nejsou ničím jiným než duchovním zneužíváním a nemají nic společného s evangeliem Ježíše Krista. Doufáme, že tento zákaz učiní z metodistické církve bezpečnější a spravedlivější místo pro všechny Boží děti.“

Po Skotské církvi se metodisté stali další britskou denominací, která oficiálně odsouhlasila svazky homosexuálních párů. Evangelikálové uvnitř metodistické církve zvažují nyní kvůli tomu svůj odchod z denominace. Téma homosexuality způsobilo rozkol také v metodistické církvi v USA.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. července 2021 Foto: Metodistická církev – kongres s Birminghamu

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Dobrý den. Takoví křesťané nejsou opravdoví. Snaží se zalíbit vládcům tohoto světa. Čeká je úděl nevěstky že Zjevení 17:16-17.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář