Mexický kardinál se vyjádřil vstřícně ke gayům

Mexiko – Nejvýše postavený mexický katolický hodnostář, kardinál Carlos Aguiar, vyjádřil souhlas s nedávnými výroky papeže Františka, který se vyslovil pro úřední svazky homosexuálních párů. V pátek o tom informovala agentura Reuters.

Aguiar sdělil, že s výroky svého dlouhodobého spojence papeže Františka „zcela souhlasí“. V dokumentárním filmu s názvem Francesco papež říká, že homosexuálové mají právo být součástí rodiny, protože jsou božími dětmi. Podle papeže je také potřeba vytvořit oporu v zákoně pro úřední svazky.

Vatikán však poté, co se v reakci na Františkovy výroky objevily v médiích po celém světě dramatické titulky, zdůraznil, že na církevní doktríně o homosexualitě ani na otázce podpory církve stejnopohlavních manželství se nic nemění.

Mexiko je známé svým konzervatismem v oblasti sociálních témat a katolíci tvoří okolo 80 procent z jeho asi 130milionové populace. Sám Aguiar brojil proti potratům i stejnopohlavním manželstvím, zastává však názor, že by rodiče nikdy neměli zavrhovat své homosexuální děti. Stejně jako papež si tak myslí, že gayové a lesby mají právo být součástí rodiny. „Pokud učiní rozhodnutí, že chtějí být s jinou osobou, že s ní chtějí být ve svazku, tak je to svoboda,“ řekl Aguiar. „Latinská Amerika je jednou z částí světa s největšími nerovnostmi. A mnozí z nás jsou katolíci! (…) Tak o čem to svědčí?“ uzavřel kardinál.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 12. prosince 2020 Foto: Wikimedia Commons – Carlos Aguiar

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář