Mezi americkými evangelikály panuje skepticismus vůči očkování

Prezident Jižních baptistů minulý týden zveřejnil na Facebooku fotografii ze svého očkování. V reakci na status dostal více než 1000 komentářů, z kterých mnohé chválilo J. D. Greeara za tento počin, ale stejný počet to vnímal kriticky.   

Někteří kritici uvažovali, zda věřící nyní budou potřebovat „očkovací pasy“, aby mohli vstoupit do sboru, který představitel největší americké protestantské denominace vede. Jiní vakcíny označili za satanské dílo, další mu navrhovali, aby se přidal k vládní propagandě na očkování. 

SouvisejícíDavid Novák / O očkování na dva viry, na Covid a na…

Rozdílné reakce podle Christianity Tody jen podtrhují fenomén, který vyšel najevo v průzkumu veřejného mínění. Evangelikálové totiž více než jakákoli jiná společenská skupina obyvatelstva v něm vyšla jako nejvíce skeptická vůči očkování. 

Podle březnového průzkumu Centra pro výzkum veřejných záležitostí dostalo vakcínu pouze 18 procent Američanů, kteří se považují za znovuzrozené nebo evangelikální křesťany, ve srovnání s 29 procenty zbytku populace.

Podle průzkumu se mnoho evangelikálů ani neplánuje se někdy dát naočkovat, když až čtyřicet procent uvedlo, že pravděpodobně nepřijmou vakcínu proti Covid-19, ve srovnání s 25 procenty všech občanů USA.  

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Jak dodává CT, toto zjištění vzbudilo znepokojení v mnoha evangelikálních kruzích. „Cesta k ukončení pandemie vede přes evangelikální církev,“ řekl CT bývalý pastor a misionář Curtis Chang, který založil organizaci ChristiansAndTheVaccine.com. Na podporu očkování se vyslovilo také mnoho evangelikálních lídrů, od pastora dallaského megasboru Roberta Jeffressa až po Russella Moora, který zastává pozici šéfa pro veřejné otázky u Jižních baptistů.

Moore vyjádřil naději, že pastoři poskytnou svým sborům „moudré rady“, pokud členové vznesou otázky ohledně očkování. „Tyto vakcíny způsobují to, že evangelikálové slaví a děkují Bohu,“ uvedl pro CT. „Jsem si jistý, že pastoři i laičtí členové chtějí, aby byly modlitebny znovu plné a vakcíny nám všem pomohou se tam dostat co nejdříve to bude možné.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. dubna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář