Mezi americkými katolíky roste obava o pronásledování křesťanů ve světě

NEW YORK – Podle nového průzkumu, o kterém informuje portál CRUX, se stále více katolíků domnívá, že protikřesťanské pronásledování je „velmi vážným“ globálním problémem.

Výsledky z průzkumu papežské charity Pomoc církvi v tísni USA, který byl zveřejněn tento týden, ukazují, že 46 procent amerických katolíků věří, že tento problém je vážným problémem, oproti pouhým 30 procentům v loňském roce.

Průzkum také zjistil, že 58 procent katolíků označilo za „velmi znepokojivou“ situaci křesťanů na celém světě, oproti 41 procentům v loňském roce. Navzdory všeobecnému nárůstu povědomí data ukazují, že většina amerických katolíků věří, že pozornost věnovaná této problematice chybí jak na místní, tak na národní úrovni církve v USA.

„Pro nás by to mohlo být těžké uvěřit, ale dnes je více mučedníků než v prvních stoletích,“ poznamenal František v březnovém vydání video poselství k tématu pronásledování,

Zatímco křesťanské pronásledování patří do oblasti vážného znepokojení, před ním se umístily další globální otázky. 82% respondentů mimo jiné uvedlo, že obchodování s lidmi je nejdůležitější, přičemž 74% označilo chudobu jako nejvyšší prioritu a 60% identifikuje globální uprchlickou krizi jako problém číslo jedna.

V reakci na zjištění průzkumu uvedl předseda organizace Církev v tísni: „Je povzbudivé vidět, že katolíci v USA mají stále větší povědomí a obavy o pronásledování křesťanů.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: ACN Slovensko – Slávnostní sv. mšš v zrekonštruovaném kostele sv. Jiří v Teleskofe v Sýrii 

 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář