Mike Pence reaguje na kritiku prezidentského kandidáta za své konzervativní postoje

Washington – Viceprezident Mike Pence doufá, že primátor Pete Buttigieg z Indiany nabídne více než útoky na jeho víru nebo na charakter prezidenta Donalda Trumpa.

Pence a Buttigieg „velmi úzce spolupracovali, když jsem byl guvernér Indiany, a považoval jsem ho za přítele,“ řekl Pence v rozhovori pro CNN a dodal „ví, že s ním nemám problémy.“

Na dotaz zda Pence souhlasí s Buttigiegovým tvrzením, že ho Bůh učinil gayem, Pence odpověděl: „Každý z nás má své vlastní náboženské přesvědčení. Doufám, že Pete nabídne Američanům více, než útoky na mou křesťanskou víru nebo útoky na prezidenta, když touží po nejvyšším úřadě v zemi,“ uvedl Pence.

Demokratický kandidát na úřad prezidenta si vysloužil kritiku konzervativních kruhů za prohlášení, že jeho homosexuální manželství ho posunulo „blíž k Bohu“ a odkázal viceprezidentovi Miku Penceovi a konzervativním křesťanům, aby se „hádali“ s Bohem, pokud mají problém s jeho homosexualitou.

„Moje manželství s Chastenem mě učinilo lepším člověkem – a ano, pane viceprezidente, posunulo mě to blíže k Bohu,“ prohlásil Buttigieg během projevu na každoročním setkání LGBT Victory Fund ve Washingtonu podle USA Today.

„A to je věc, kterou bych si přál, aby Mike Pence pochopil, že pokud máte problém s tím, kdo jsem, je to jen váš problém, ne můj. Máte spor s mým Stvořitelem.“ Minulý měsíc, během konference v texaském Austinu, řekl, že se snaží žít život, který je „v souladu s křesťanským učením“ a zpochybňoval, zda Pence skutečně věří v Bibli.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – Mike Pence

Tags: ,,

1 Komentář

  1. A co tak „Audiatur et altera pars“? Něco jako Anticharta?
    Jistě .. dali jste odkaz na článek v originále .. ale ne každý zvládá english stejně hbitě jako česky. To o Mike Pencovi jste taky neuvedli pouze v originále.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář