Mike Pence řekl, že Bible mu pomohla uznat Bidenovo vítězství

Mike Pence, který za vlády Donalda Trumpa působil jako viceprezident Spojených států, nedávno prohlásil, že mu Bible pomohla uznat volební vítězství Joea Bidena.

Letos v lednu se Mike Pence rozhodl nepodpořit Trumpovy prosby o zvrácení prezidentských výsledků z roku 2020, které způsobily rozpad vztahů s bývalým prezidentem.

Pence na akci, která se konala na univerzitě v Iowě, řekl, že to byl James Madison – s odkazem na čtvrtého amerického prezidenta a „otce ústavy“ – a také biblický verš, který ho vedl k rozhodnutí respektovat výsledky voleb.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Žalm 15 říká, abychom drželi svůj slib, i když to bolí,“ řekl podle portálu Premier Pence. Zmínil také dopis, který tehdy napsal Kongresu, v němž vyjádřil obavy z nesrovnalostí při hlasování.

„I nadále sdílím tyto obavy a podporuji úsilí o zlepšení integrity voličů, jak se to stalo v místech jako Georgia a Arizona a jinde.“

Dále poznamenal: „Chápu zklamání z voleb. Možná si pamatujete, že jsem byl na volebním lístku.“

„Ale musíte být ochotni konat svou povinnost. A možná přijde čas, že někteří z vás budou v také nebo podobné pozici. A já mám jen pocit na základě zářících tváří, které tady vidím, že budete muži a ženy, kteří si v té době splní svou povinnost,“ uzavřel.

Mike Pence patří mezi nejvlivnější evangelikály v USA. V roce 2020 ho podle portálu Premier jeden americký biskup nazval jedním z nejvíce pronásledovaných křesťanů v USA, když ho média kritizovala, protože „ve skutečnosti věří Bibli. Nenávidí ho za to, že věří Bibli.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. listopadu 2021 Foto: Wikimedia Commons – Mike Pence

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář