Militant sdílel video s hrozbu, že je v Kanadě připraven zabít Asii Bibi

Manchester – Islámský militant vložil na internet video, ve které se chlubí tím, že přijel do Kanady a zabije Asii Bibi.

Hrozba smrti přichází týden poté, co bylo Bibi dovoleno opustit Pákistán, aby se připojila ke své rodině na tajné adrese v Kanadě.

Catholic Register informuje, že ve videu muž zpíval islámský chorál, který ctí Mohameda, zakladatele islámu, a prohlašuje, že miluje islám a zabije „Asii Bibi za její rouhání“.

Muž odkázal „nepřátelům islámu a židovské vládě, které osvobodily Asii Bibi“, že ji zabije. Své prohlášení ze dne 14. května zaslal britské Pákistánské křesťanské asociaci. Asociace také uvedla, že řada kostelů v Pákistánu obdržela vyhrůžky po odchodu Bibi.

Wilson Chowdhry, předseda asociace, uvedl, že sdílené video je „skutečnou páteří sporu s miliony zradikalizovaných muslimů po celém světě, kteří čekají na příležitost zavraždit Asii Bibi, nebo vykonat masový teroristický úder jako pomstu za to, co vnímají jako rouhání.“

„Informovali jsme americké, britské, kanadské a pákistánské představitele kvůli strachu o bezpečnost Asie Bibi a mnoho dalších nevinných lidí,“ dodal.

Osvobození Asie Bibi v loňském říjnu bylo poznamenáno násilnými protesty v ulicích. Extremistická politická strana Tehreek-e-Labbaik slíbila, že zabije křesťanku, která strávila víc jak osm let v cele smrti. Pákistánské bezpečnostní síly zatkly asi 3 000 demonstrantů. Islámský aktivista Hafiz Ehtisham Ahmed řekl agentuře Agence France, že hrozba její smrtí je globální.

Sama Bibi odmítla, že by proroka urazila. Od svého propuštění z vězení se skrývala na neznámém místě. Osvobození křesťanky totiž vyvolalo v zemi značné protesty radikálních muslimů, které se úřadům podařilo zmírnit až poté, co slíbily, že Bibi nedovolí odcestovat do zahraničí. Radikálové rovněž varovali, že Bibi zabijí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

-mn-  Foto: ACN Slovakia – Asia Bibi

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář