Mimořádný benefiční koncert na pomoc nemocnicím v Itálii

Ostrava – Mimořádný benefiční koncert na pomoc nemocnicím milosrdných bratří v Itálii v boji s pandemií COVID-19 připravili milosrdní bratři v Brně ve spolupráci s Triem Bohémo a televizí Noe. Koncert se uskuteční v neděli 5. dubna večer v brněnské vile Stiassni, v přímém přenosu ho bude vysílat televize Noe a Radio Proglas.

Čtyřicetidenní předvelikonoční postní doba je pro věřící časem obnovy vlastního křesťanského života, vede nás k mnoha zamyšlením a katechumeny také k vyvrcholení příprav na křest. Letos je tento čas v souvislosti s celosvětovou pandemií koronaviru plný nečekaných událostí, kdy modlitba, půst, almužna, dobré skutky i smíření se s Bohem získávají nový rozměr. Opodstatněná vládní nařízení a doporučená omezení vedla ke zrušení všech veřejných akcí, ale také k uzavření kostelů a zákazu slavení veřejných bohoslužeb.

„V Česku teď svádíme těžký boj, aby se šíření koronaviru co nejvíce zpomalilo a ideálně zastavilo, ale nezapomínejme na země, kde je situace mnohem horší,“ píše na svém webu komunita českých a moravských milosrdných bratří. „Třeba v Itálii nemocnice nezvládají nápor nemocných, zdravotníci jsou na hranici úplného vyčerpání. Mnozí jsou sami nakažení, trpí nedostatkem zdravotnického materiálu a přístrojů pro ošetřování nemocných, chybí plicní ventilátory a další.“

Čeští milosrdní bratři vyslyšeli prosbu italské komunity o pomoc a mimo jiné vyhlásili veřejnou sbírku. Televize Noe se k ní připojuje živým vysíláním dobročinného koncertu Pomoc pro Itálii. Uskuteční se v neděli 5. dubna ve 20:00 hodin v brněnské vile Stiassni a účinkovat bude Trio Bohémo, jehož členy jsou Kristina Vocetková (violoncello), Matouš Pěruška (housle) a Jan Vojtek (klavír). Všichni tři členové uskupení jsou studenty Lisztovy akademie v Budapešti a jsou úspěšní také jako sólisté s mnoha mezinárodními oceněními. V koncertním prostoru bez diváků zazní skladby Josepha Haydna, Antonína Dvořáka a Paula Schoenfielda, moderátor večera Vít Pospíchal povede také rozhovory s představeným české komunity milosrdných bratří Martinem Mackem a italským provinciálem Massimem Villou.

 

Autor: Tisková zpráva  Datum: 2. dubna 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář