Miriam Swaffieldová: „Nezůstávejte ve své křesťanské bublině“

Na Katolické charismatické konferenci dnes vystoupila Miriam Swaffieldová, kazatelka z Anglie. Tisícům účastníkům připomněla, že výzva k evangelizaci je platná pro všechny a i v dnešní době.

Zatímco páteční workshop pro mladé, který Miriam vedla hned po příletu z Anglie, byl plný hereckých scének, vtipu a hlavně energie, kterou tato mladá anglikánka přímo srší, na dopolední přednášce v hlavním sálu pro tisíce lidí byla kazatelka Miriam vážnější. Promluvila na téma „Budete mými učedníky“.

Co to vlastně podle Miriam v dnešní době znamená? „Učedníkem je někdo, kdo je žákem na Ježíšově cestě. Žít naše životy tak, jako by je žil Ježíš,“ řekla Miriam. Přiměla účastníky, aby se sami sebe zeptali, jestli výzvu k evangelizaci berou vážně: „Nikdo není málo kvalifikovaný na to, aby šel a získával Kristu nové učedníky,“ vyvrátila možné pochybnosti.

Pokud v našem okolí není nikdo, kdo není věřící, měla pro posluchače Miriam jedinou radu: „Don’t stay in your happy christian bubble!“ tedy „Nezůstávejte ve své šťastné křesťanské bublině, běžte a seznamte se s novými lidmi!“.

Právě evangelizace je hlavním tématem mladé anglikánky, která stojí v čele Global Student Mission v rámci hnutí Fusion. Setkává se tak s mladými lidmi, pracuje na univerzitách. „Miluji práci s mladými lidmi, protože jsou dostatečně blázniví (crazy) na to, aby se skrze ně a jejich život mohl proměnit svět,“ řekla Proglasu Miriam.

Sama Miriam Swaffieldová v mládí prožila konverzi, nyní je kazatelkou v anglikánské církvi. „Někdy člověk myslí, že to, co se mu zrovna děje, je špatně. Přitom se tak děje proto, že Bůh pro nás plánuje věci mnohem větší a krásnější, než jsme si kdy mohli představit,“ popisuje i svoji cestu ke svému povolání Miriam. „Poprvé jsem veřejně mluvila o Bohu ve 21 letech. Určitě jsem nikdy neměla v plánu se stát kazatelkou, celý příběh začal tak, že jsem se nedostala na vysokou školu, kam jsem si přála,“ říká Miriam.

Miriam v České republice není poprvé. Před třemi lety zde byla v rámci evangelizačního projektu hnutí Fusion. „O Češích se mluví jako o nejvíce ateistickém národu v Evropě, dokonce i Češi tak sami sebe vnímají,“ říká Miriam: „Ale moje zkušenost je úplně jiná. Všichni jsou zde tak duchovně založení a do víry nadšení, že naopak říkám – pozor na Českou republiku, protože tam jsou všichni naplněni duchem,“ usmívá se mladá kazatelka. „Je mi akorát líto, že neznám váš jazyk, protože  – buďme více jako vy, Češi!“.

 

Autor: Alžběta Havlová Zdroj: Radio Proglas  Datum: 13. července 2019 Foto: Radio Proglas – Miriam Swaffieldová

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář