Misionář bojující s virem Ebola získal grant na nemocnici v Libérii

NEW YORK – Téměř pět let poté, co byl jeho život ohrožen smrtelným virusem Ebola při práci v Africe, byl lékař a misionář Dr. Rick Sacra ve čtvrtek oceněn za vynikající křesťanskou a lékařskou misi grantem ve výši 500 000 dolarů.

Sacra sebe nevnímá jako na hrdinu, když vypráví svůj příběh o záchraně životů v době nejhoršího výskytu onemocnění, které si vyžádalo více než 11 000 životů.

Celé to začalo v srpnu 2014, když Sacra asistoval při porodech dětí v misionářské nemocnici v Monrovii, v Libérii, kde se objevil virus. Říká, že to byl „strašný“ čas v celé zemi, kterou nazýval svým domovem po dobu dvaceti let.

„Byla to doba, kdy jsme neměli dostatek lůžek pro pacienty s virusem Ebola,“ vysvětlil podle The Christian Post při přebírání ceny v New Yorku.

„Každý den přicházeli noví pacienti. Nemocní lidé, čekající kolem vchodů na volnou postel do těchto dvou jednotek. Bylo to srdcervoucí. Viděli jsme velmi kriticky nemocné lidi, kteří seděli venku na trávě kolem nemocničního komplexu,“ uvedl Sacra.

Strachoval se o svou rodinu a děti, ale vevnitř cítil pokoj a Bůh mu říkal, aby se nebál: „Ricku, neboj se. Zvládnu to.“

Dr. Sacra od chvíle, co jako dítě chodil do místního sboru na předměstí Bostonu, vnímal, že Bůh mu vložil touhu pomoci „lidem jiné kultury ve jménu Krista.“

Jeden z příběhů Bible, který ho inspiroval, je příběh dobrého samaritána. „Chtěl jsem být někým, kdo pomáhá svému sousedovi, který je v nouzi. Takže to prostě zůstalo ve mně, ta touha, abych byl někým, kdo bude pomáhat,“ řekl doktor Sacra.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář