Mluvčí biskupů děkoval Kotlebovi za politický postoj. „Je to matoucí signál pro věřící i společnost,“ konstatuje Kocúr

Bratislava – Slovenský parlament schvaloval nový zákon o interrupcích od poslance Richarda Vašečky. Novela nakonec nezískala potřebnou většinu, ale podpořilo ji více poslanců opozice i koalice.

Pozornost médií však kromě samotného zákona, vzbudil status Antona Ziolkovského, který poděkoval poslancům za jejich postoj k této problematice a k ochraně života. Výkonný sekretář Konference biskupů Slovenska poděkoval nejen samotnému překladateli, ale zvlášť i Mariánu Kotlenovi z ĽSNS, informují Aktuality.sk.

„Chci poděkovat 46 odvážným a statečným poslancům napříč politickým spektrem, kteří se veřejně přihlásili k ochraně života a byli ochotni hlasovat za zákon, který by situaci zlepšil,“ napsal na sociální síti.

„A třeba vyslovit dík i M. Kotlebovi a jeho straně za to, že před časem v parlamentu toto téma znovu otevřel a dnes neočekávaně stáhl svůj návrh, aby umožnil co nejvíce hlasů za ten Vašečkův zákon. Takto vlastně ukázal, že mu jde o věc, a ne jen o politický kapitál,“ komentoval Ziolkovský situaci kolem novely zákona.

V sobotu ráno však svůj status na Facebooku smazal.

Pro noviny Křesťan dnes slovenský teolog Miroslav Kocúr počínání Antona Ziolkovského komentoval těmito slovy: „Říká to jako sekretář důvěryhodné a vážné instituce. Demokratický systém jakož i fakt, že Vašečka, Fico, Danko i Kotleba jsou poslanci legitimně působících parlamentních stran, dává jeho vyjádření i jiný rozměr. Proto je třeba brát jeho slova vážně i do budoucna. Je to zajímavý pokus Ziolkovského označit budoucí či žádoucí spojence církve v její agendy. Svůj status sice později smazal, ale jeho uvažování není naprosto okrajové. Je to matoucí signál pro věřící i společnost jako takovou.“

Katolický kněz Karol Lovaš na Facebooku

Kotlebova strana se snaží získat hlasy konzervativních křesťanů právě svým postojem k interrupcím či Istanbulské úmluvě. Kritizována je však za otevřenou podporu Slovenského státu, který kolaboroval s nacistickým Německem a poslal tisíce Židů do koncentračních táborů.

Loni vzbudilo pobouření veřejnosti charitativní akce, když ĽSNS darovala rodině postiženého chlapce 1488 Eur, což je známy symbol v neonacistické terminologii.

Číslo 14 je známý slogan amerického neonacistického teroristy Davida Lanea: „We must secure the existence of our people and a future for white children” – „Musíme zajistit existenci našich lidí a budoucnost pro naše bílé děti“ a dvě osmičky označují osmé písmeno abecedy, což je H a je symbolem pozdravu „Heil Hitler.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Michal Nosál  Foto: Facebook.com – Anton Ziolkovský

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář