Modlitba otevírá cestu k dětským srdcím

„Průměrný věk první zkušenosti dítěte s pornografií na internetu je 11 let.“

„Jedním ze nejaktuálnějších přednáškových témat pro žáky 7. tříd základních škol je Kouření a alkohol. Přitom v tomto věku má již většina dětí za sebou svou první cigaretu.“

„Ze statistik z posledních let vyplývá, že se s kyberšikanou setkalo až 60 % dětí školního věku.“

 Toto je pár údajů ze statistik z českých škol. Žijeme v zemi, kde je relativní bezpečí, svoboda, můžeme si dovolit téměř vše, co hrdlo ráčí a po čem srdce prahne. Přesto, nebo možná právě proto, jsou zejména naše děti v nebezpečí. Většina z nich netrpí hmotnou nouzí a nedostatkem jídla, tepla… Strádají spíše duševně a duchovně. Mají před sebou těžký úkol, totiž zformovat si v dnešní zmatené a přehlcené době zdravý hodnotový žebříček, nasměrovat se k zodpovědné, zdravé a zralé dospělosti.

Programem „Zdravá mládež“ pomáhá Nadace Mezinárodní potřeby správně „nastavit výhybky“ v životě mladých v naší zemi. Podrobnosti o tomto programu, reportáže z přednášek a informace k podpoře najdete na www.zdrava-mladez.cz.

 Nadace Mezinárodní potřebypodporuje díky dárcům 22 křesťanských lektorů, kteří na českých školách přednášejí na různá etická témata; kteří se s mladými setkávají i ve volném čase, navazují užší kontakt, pomáhají a radí dětem v krizových situacích. Tito lektoři osloví na školách za rok více než 70 000 mladých lidí.

Tím nejcennějším, co do škol dětem přinášejí, je osobní příklad života, který postavili na jiných hodnotách, než přináší dnešní zmatená doba. Jsou to lidé, kteří se modlí. A to je často více, než si umíme představit. Jejich práce přináší v životech dnešní mladé generace onu revoluční změnu.

Lektorka Jana Řezníčková ve své pravidelné zprávě například sdílela následující zkušenost:
„Na zářijovém soustředění lektorů Nadace Mezinárodní potřeby mě oslovila myšlenka někým letmo pronesená: ‚Před programem se vždy modlím, abych mohl posloužit jednomu konkrétnímu dítěti.‘S touto modlitbou jsem vyrazila do jedné malé školy. Hned po prvním programu za mnou o přestávce přišel chlapec, který předtím frajeřil s ostatními kluky a vypadal, že ho nic netrápí. Chvilku mi trvalo, než jsem pochopila, s čím se mi chce svěřit – obával se, že není ‚dost chlap‘, když se narodil s porodní váhou pod 2 kg. Byla jsem velmi ráda, že ho s čistým svědomím mohu ujistit, že už teď je vidět, že je opravdový chlap, že na to mám cit. 🙂 Odcházel s úsměvem od ucha k uchu.

A jak to někdy bývá, přichází některé události v sérii. Sotva chlapec odešel, objevila se dívka, která mi v rozpacích vyprávěla, že jí maminka často říká, že není holka, ale kluk. Trošku jsme si povídaly a i ji jsem mohla ujistit, že to, že miluje bojové sporty a rychlou jízdu, neznamená, že je s ní něco špatně, ale že je to věc temperamentu, a ať se nebojí být sama sebou, že z ní vyroste krásná žena. I ona odcházela potěšená s viditelnou úlevou.

Po druhém programu přišla ke stolu hubená holčička, která mi stydlivě ukázala své ruce plné ošklivých strupů. Tak silný atopický ekzém jsem už dlouho neviděla. Vzala jsem její ruce do svých a čekala jsem, co bude vyprávět. Vyprávěla o tom, jaké má od miminkovského věku s ekzémem problémy, jak jí někdy v zimě strupy krvácí, a o naději, že to jednou přejde.

A tak to šlo den co den: Holčička, která má za sebou rakovinu; holčička, která se bojí mít děti; chlapec, který je adoptovaný a bojí se, co tomu řeknou ostatní… A to je teprve září!…“

I Vy můžete pomoci mladé generaci v České republice.

Dar 500 Kč stačí na besedu pro jednu třídu.

Všechny Vaše dary použijeme v plné výši na podporu lektorů.

Dary na podporu programu Zdravá mládež zasílejte na náš účet č. 2700139555/2010 s variabilním symbolem 350 a svým osobním specifickým symbolem (neznáte-li jej,

kontaktujte nás, rádi Vám ho sdělíme).

Další způsoby, jak nám můžete dat peněžitý dar, naleznete v článku Finanční dary na internetových stránkách Nadace Mezinárodní potřeby.

 

Nadace Mezinárodní potřeby je nezisková organizace, která byla založena v roce 1995. Jejím posláním je podpora neziskových projektů s křesťanskými kořeny v ČR i v zahraničí.

Nadace Mezinárodní potřeby díky dárcům podporuje vzdělání a duchovní péči pro stovky dětí v šesti chudých zemích světa (Dálková adopce PLUS®). V ČR díky dárcům podporuje křesťanské lektory přednášející na českých školách na důležitá etická témata (program Zdravá mládež).

Více najdete na www.mezinarodni-potreby.cz.

 

Bc. Lenka Staňková, DiS.

 

Nadace Mezinárodní potřeby

www.zdrava-mladez.cz

nadace@mezinarodni-potreby.cz

tel. 483 394 202

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář