Modlitba za ukončení pandemie

Praha – Předseda ERC Daniel Ženatý, plzeňský biskup Tomáš Holub, rabín Michael Dushinsky a další představitelé církví a náboženských společností se budou ve čtvrtek v 19 hodin společně modlit za ukončení pandemie COVID-19. Modlitba bude živě přenášená na youtube kanálu hnutí Fokoláre.

V českých nemocnicích je nyní s nemocí covid-19 hospitalizováno méně než 250 lidí, z toho jsou zhruba čtyři desítky v těžkém stavu. Nejvíce hospitalizovaných bylo 9. dubna, kdy v nemocnicích leželo 446 lidí s covidem-19. Tehdy počet potvrzených případů překročil 5500, nyní je nad 8000. Podle zdravotnických statistiků a epidemiologů Česko šíření koronaviru zatím zvládlo, nyní se má zaměřit na kontrolovaný návrat do normálního života.

V úterý se v poledne se zhruba na minutu rozezněly v Česku kostelní zvony jako poděkování zdravotnickému personálu za nasazení a obětavost během koronavirové pandemie. Zvláštní poděkování patřilo zdravotním sestrám, které slavily Mezinárodní den zdravotních sester..

V Česku pracuje na 50.000 lékařů a zubařů, z toho zhruba 20 procent je ve státem řízených nemocnicích a další pětina v krajských nemocnicích. Sester je v ČR podle statistik Ústavu zdravotnických informací a statistiky přibližně 80.000. Od začátku pandemie se do konce dubna v českém zdravotnictví podle údajů krajských hygienických stanic koronavirem nakazilo 343 zdravotních sester a 167 lékařů, včetně zubařů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 14. května 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář