Modlitby v polarizované době – probíhá Alianční týden modliteb

V druhé polovině ledna probíhá Týden modliteb za jednotu křesťanů. Už v těchto dnech se koná Alianční týden modliteb. „Jde o jednu z nejstarších ekumenických iniciativ s tradicí od 19. století. I tady u nás se konala i v době komunismu, kdy byla příležitostí modlit se mezi křesťanskými denominacemi,“ popisuje Jiří Unger, tajemník České evangelikální aliance.

Modlitby v polarizované době – takový titul nese brožurka s texty pro letošní Alianční týden modliteb. Včerejšek se věnoval překonávání strachu z migrace z muslimského světa, dnešním tématem je role žen v církvi.

„Viděli jsme, že jsme v jakési době, která je silně polarizovaná a tato polarizace se promítá i do církve, která ale naopak věříme, že má mít roli v přinášení perspektivy, která spojuje nebo otupuje hroty rozdělující naši společnost. Snažili jsme se proto přinést témata, která jsou polarizující pro společnost i církev, a to s pohledem, jak se za ty věci společně modlit a podívat se na důležité věci, které jsou za tím,“ vysvětlil Jiří Unger, proč došlo k tomuto spojení modlitebního týdne s aktuálními výzvami současného světa.

Alianční týden modliteb je celosvětově rozšířená akce evangelických a evangelikálních církví, zaměřená na společné modlitby napříč různými církvemi. Tato ekumenická iniciativa vznikla jako návrh již při vzniku Evangelické aliance a poprvé byla realizována v roce 1861.

Zdroj: Radio Proglas  a Wikipedie Foto: Pixabay

Tags: ,

1 Komentář

  1. Tato zpráva není úplná. Propojení určitých témat – aktuálních výzev současného světa – s tímto tradičním modlitebním týdnem vyvolalo mezi věřícími tolik protestů, že ČEA musela vydat druhou „náhradní“ brožuru, aby se tím snažila napravit obsah té původní.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář