Modlitební iniciativa za probuzení ve 40 zemích za 40 týdnů

Deset měsíců modliteb začíná s Itálií, Belgií a Kyprem. „Toužíme, aby Bůh vylil vlny evangelia po Evropě,“ tvrdí organizátoři.

Modlitební iniciativa za 40 evropských zemí v průběhu celého roku 2019 byla zahájena 11. února. „Studenti z každé země identifikují problémy svých zemí a hlavní modlitební témata, za něž se můžeme modlit. Vytvářejí minutová videa, jak můžeme bojovat každý za tento národ před Bohem. Každý týden bude vybrána jiná země: probudit Itálii, probudit Belgii, probudit Kypr…“ říká pro Evangelical Focus Sarah Breuelová, ředitelka Revive Europe.

Cílem je, aby lidé z celého kontinentu byli povzbuzováni, aby se postili alespoň jednou týdně a modlili se za tuto zemi.“ Iniciativa začala s Itálií jako první zemí. Ve videu sdíleném na sociálních médiích navrhli italští křesťané modlitební témata.

Křesťané jsou vyzýváni, aby se modlili za čtyřicet evropských zemí až do prosince, kdy se v Karlsruhe bude konat kongres pro lidi ve věku 18-30 let. Belgie a Kypr budou další země na modlitebním pořadí. „Říkáme lidem na kontinentu, aby se modlili. Máme touhu po Božím jednání v Evropě,“ uvedla Sarah Breuelová pro Evangelical Focus.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář