Módní a praktické doplňky do kuchyně

Módní a funkční vybavení kuchyně je základem pohodlného života! Kuchyň je bezprostředně po koupelně místností, kterou navštěvujeme nejčastěji během dne. To je právě důvod, proč je tak důležité cítit se při pohybu a používání kuchyně pohodlně, aby bylo možné připravit jídlo rychle a efektivně, a tím ušetřit čas.

Módní doplňky do moderní kuchyně

K módním a funkčním doplňkům do moderní kuchyně patří nejen nože, sada nádob na koření, ale také krájecí prkénka, bez kterých by každodenní příprava jídel nebyla možná.Ve skutečnosti jsou krájecí prkénka jedním z nejpoužívanějších kuchyňských doplňků. Je těžké to popřít, používáme je pokaždé, když potřebujeme nakrájet chleba nebo maso, ale také zeleninu a ovoce. To je důvod, proč je tak důležité najít dokonalé prkénko.

Která krájecí prkénka si mám vybrat? 

Tato otázka trápí nejednoho z nás, protože opravdu, která krájecí prkénka se nejlépe osvědčí při každodenním používání?Plastová prkénka jsou poměrně odolná, nepoškrábou se rychle a jsou snadno omývatelná, avšak nevydrží tak dlouho jako jiná prkénka. Krájecí prkénka z bambusu jsou ekologická a dekorativní, ale spařování bambusové desky po každém krájení masa způsobuje, že se bambus rychle opotřebovává. Není také vhodné drhnout je houbičkou na nádobí. Po klepání masa paličkou zase vzniknou v bambusovém prkénku trvalé stopy.

Skleněná krájecí prkénka jsou svým způsobem jakousi revolucí v kuchyňských doplňcích, jež již nějakou dobu trvá. Čtyřmilimetrové tvrzené sklo je materiál odolný vůči vysokým teplotám, nečistotám, prachu a poškrábání, a proto se nemusíte obávat praskání prkénka pod vlivem tepla.Skleněná krájecí prkénka se snadno udržují v čistotě. Stačí je umýt teplou vodou s trochou mycího prostředku. Ačkoli nejsou určena ke klepání masa, pohodlně na nich maso nakrájíte, aniž byste se museli obávat, že se kusy syrového masa dostanou dovnitř. Skleněná prkénka jsou také užitečná při vaření– díky jejich vysoké teplotní odolnosti na ně můžete položit horký plech nebo hrnec.

Skleněná krájecí prkénka – módní a funkční doplňky v každé kuchyni

Skleněná krájecí prkénka jsou také bezpečná, pokud totiž dojde k nehodě a prkénko praskne, střípky skla zůstanou uvnitř, nedostanou se ven. To je obzvlášť důležité v domácnosti, ve které jsou malé děti a tak snadno může dojít k nehodě. Krájecí prkénka z tvrzeného skla vydrží v nezměněném stavu po dlouhou dobu každodenního používání. Díky originálním motivům jsou prkénka na skle nejen funkčním, ale také módním doplňkem výzdoby moderní kuchyně, přitahují zrak a osvědčí se i jako zakrytí stěny za plynovým nebo indukčním sporákem a za dřezem. Pokud perfektní prkénko (zatím) neexistuje, pak prkénko z tvrzeného skla je skoro dokonalé, a pro tuto chvíli se zdá být nejlepší volbou módní a funkční kuchyňské dekorace.

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář