Mormonská církev pokřtí i děti homosexuálních párů

Los Angeles – Mormonská církev, oficiálně nazývaná Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, od nynějška dovolí křtít děti lesbiček, gayů, bisexuálů či transgenderových osob, a to bez ohledu na to, zda jsou členy církve, anebo nikoliv. Nadále však nedovolí homosexuální manželství. Oznámily to tiskové agentury. Toto rozhodnutí „vstupuje v platnost okamžitě“, upřesnilo církevní komuniké.

Mormonská církev ještě nedávno pokládala sňatek osob stejného pohlaví za odpadnutí od víry, nedovolující pokřtít potomky takového páru. „Ačkoliv nadále považujeme takový svazek za vážný hřích, nebudeme s nimi napříště zacházet jako s odpadlíky,“ uvedl dokument s tím, že nemorální chování bude posuzováno stejně, ať jde o vztahy heterosexuální či homosexuální.

„Snahy našich členů prokázat více porozumění, soucitu a lásky by měly napomoci k větší úctě mezi lidmi dobré vůle. Chceme omezit nenávist a pohrdání, které jsou v současnosti tak běžné,“ uvedla mormonská církev.

Nadále však trvá na tom, že tyto změny nepředstavují obrat v církevní doktríně, pojetí manželství či božích přikázání ohledně mravnosti a morálky.

Mormonská církev, která vychází z protestantismu, byla založena v roce 1830 v americkém státě New York. Zpočátku vzbuzovala nelibost velké části společnosti zejména mnohoženstvím. Nyní patří k nejrychleji rostoucím náboženským hnutím ve světě. Za posledních 30 let se počet jejích členů více než zdvojnásobil z 7,3 milionu 16 milionů věřících po celém světě, včetně České republiky. Nejvíce jich je v USA.

Minulý měsíc se papež František se v sobotu poprvé setkal s hlavou mormonské církve Russellem Nelsonem. Vatikán o půlhodinové schůzce podrobnosti nepřinesl, pouze ji zveřejnil v seznamu papežových setkání. Podle tiskové zprávy mormonů šlo o první schůzku hlav obou církví. Papež František a Nelson spolu hovořili mimo jiné o náboženské svobodě, rodině a mladých věřících.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Foto: mormonský kostel v Salt Lake City

Tags: ,

1 Komentář

  1. Pekný článok založený na faktoch. Vďaka. Ako členovia Církev Ježíše Krista následujeme Ježiša Krista a tento krok o tom svedčí – porozumenie, súcit a láska boli dominantnými vlastnosťami Krista.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář