Moskevský patriarcha odmítá zpochybňování nebezpečí covidu-19

Moskva – Moskevský patriarcha Kirill, který stojí v čele ruské pravoslavné církve, označil za hlupáky lidi, kteří nevěří v nebezpečí nemoci covid-19 a nevěří v nutnost dodržovat pravidla proti šíření infekce. Tuto nevíru prelát přirovnal k bezvěrectví a varoval, že v dnešních dnech je smrtelně nebezpečná.

„Vím, že jsou lidé, kteří vůbec v nic nevěří. Ani v nemoc, ani v nebezpečí, které přináší ignorování lékařských pokynů. Ale my věřící víme, že ve světě jsou nejen tito hloupí lidí, ale i mnoho lidí, kteří nevěří v Boha. Je velice nebezpečné, když lidé nevěří v Boha. A je smrtelně nebezpečné, když lidé nevěří v šíření nákazy a nechrání se před ní,“ varoval Kirill během bohoslužeb v moskevské katedrále Krista Spasitele, sloužených o pravoslavném Štědrém dni. Patriarcha podle agentury Interfax nabádal věřící, aby se chránili rouškami na obličeji a dodržováním odstupu jeden od druhého. „Naše neopatrnost může způsobit strašné onemocnění,“ varoval. Vyzval také k modlitbám za nemocné s covidem-19 a za lékaře.

V Rusku ve středu operativní štáb ohlásil více než 24.000 nově potvrzených případů koronavirové nákazy. V zemi se 146 miliony obyvatel se nakazilo více než 3,3 milionu lidí a skoro 60.000 zemřelo. Rusko je z hlediska celkového počtu nakažených čtvrtou nejpostiženější zemí na světě, po Spojených státech, Indii a Brazílii.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 7. ledna 2021 Foto: Wikimedia Commons – patriarcha Kirill

Tags: ,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář