Mše je možné podle ČBK rozdělit, aby na nich nebylo 100 lidí

Praha – Bohoslužby se mohou z rozhodnutí českých a moravských biskupů rozdělit tak, aby na žádné z nich nebylo více než 100 lidí. Věřící mohou také svou nedělní povinnost mše svaté splnit poslechem přenosu bohoslužby v televizi, rozhlase či na internetu. Ve svém prohlášení reagujícím na dnešní zákaz všech akcí, kde by se mohlo shromáždit přes 100 lidí, to uvedla Česká biskupská konference.

Opatření, které dnes vyhlásila vláda, se dotýká nejen bohoslužeb, ale i dalších jednorázových akcí jako jsou poutě, svatby, pohřby a další. Biskupové doporučili věřícím také dbát na hygienické návyky a být tak ohleduplní ke svým bližním.

Vyzývají je, aby byli připraveni pomoci těm, kdo ji potřebují. „Nyní například tak, že pomůžeme s hlídáním dětí, které nemohou kvůli karanténě do škol, a jejichž rodiče musí jít do zaměstnání. Nakonec nezapomínejme na modlitbu za brzké ukončení šíření současné nákazy,“ uvedli biskupové.

Papež František dnes vyzval kněze, aby sebrali odvahu a vyšli mezi lidi, kteří se nakazili koronavirem. Na ranní mši duchovní rovněž vybídl, aby pomáhali zdravotníkům a dobrovolníkům v boji proti šíření koronaviru. Vatikán se v posledních dnech přidal k opatřením, která přijala italská vláda. Už od neděle jsou tak například zavřená místní muzea.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 10. března 2020  Foto: Wikimedia Commons – Hošťálková – katolický kostel

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář