Muslimským uprchlíkům se ve snu zjevuje Kristus a mnozí z nich přicházejí ke křesťanství navzdory nebezpečí

 

Muslimové vědí, že jim hrozí smrt, pokud se obrátí zády k islámu a přijmou Ježíše Krista. I přes velké riziko údajně konvertovalo ke křesťanství mnoho muslimských uprchlíků. Někteří tvrdí, že se jim ve snu zjevil Ježíš.

Podle USA Today velký počet syrských muslimů, kteří uprchli ze své válkou sužované země a hledali útočiště v Libanonu, přijali Krista. Biskup Syrské pravoslavné církve v Libanonu George Saliba uvedl, že od vypuknutí občanské války v Sýrii v roce 2011 pokřtil asi sto muslimských uprchlíků.

Abu Radwan je jeden z křesťanských konvertitů, kterému se Ježíš zjevil ve snu před dvěma lety. „Začal jsem chodit do kostela. Věřil jsem, že Ježíš přichází, aby nám pomohl a zachránil nás.“ Radwan dále řekl, že se obrátil ke Kristu plně vědom toho, že by mohl zemřít; jednou byl po příchodu domů z kostela dokonce pobodaný. Věděl, že to udělali Syřané z jeho vlastního kmene. Rovněž další církve v Libanonu údajně rostou díky křesťanským konvertitům včetně evangelikálního sboru v Bejrútu.

Podle The Guardian ke křestanství konvertovala i řada muslimských uprchlíků v Evropě. Sbory hlásí nárůst lidí na shromážděních po celé Evropě. Například počet členů v luteránském kostele Trinity v Berlíně narostl ze sto padesáti na dnešních sedm set členů na shromážděních. Katolická církev v Rakousku oznámila, že se žádosti o křest v dospělém věku zvýšily téměř o sedmdesát procent v prvních třech měsících roku 2016, přičemž mnozí z těchto pokřtěných přicházejí z řad muslimských uprchlíků. The Independent informuje, že muslimové, kteří se obrátili ke Kristu, jsou zejména Íránci, kteří vidí v křesťanství novou šanci na svobodu. „Hodně z nich přišli do Německa a myslí si, že si mohou vybrat své náboženství a chtějí si vybrat náboženství svobody,“  vysvětlil kněz Matthias Linke ze sboru Freikirchlichen Gemeinde v Berlíně. „Pro mnoho Íránců, které jsem křtil, je křesťanství náboženstvím svobody.“

Terence Ascott, zakladatel křesťanské satelitní televize SAT-7 prohlásil, že muslimské rodiny konvertují ke křesťanství poté, co je přitáhlo Ježíšovo poselství míru a lásky. „Je překvapivé, kolik škody si muslimský svět napáchal v důsledku rozkolu mezi sunnity a šíity,“ uvedl Ascott pro noviny Mission Network News.

 

Zdroj: Christian Today
Foto: Elam Ministries – pastoři křtí konvertity ke křesťanství z řad muslimů

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář