Muslimští extrémisté zabili v Ugandě kazatele za šíření evangelia  

Muslimští extremisté vtrhli do domu a zabili evangelistu, který pořádal akce pod širým nebem ve východní Ugandě.

Morning Star News informuje, že Sozi Odongo byl 29. července ve svém domě ve městě Omorio nacházející se v okrese Pallisa zabit ostrým nástrojem, který mu způsobil hluboké rány na hlavě a krku, zatímco jeho manželka a čtyři děti se schovávaly v pokoji. Odongovi bylo 45 let.

SOUVISEJÍCÍV Ugandě byl před svou dcerou zavražděn pastor

Odongo obdržel v předchozím týdnu výhrůžné textové zprávy, mimo jiné od Nasuru Ongoma, muslimského učitele Koránu z okresu Palissa, ve kterých stálo: „Přestaňte prosím kázat našim lidem pomocí svatého Koránu, jinak riskujete svůj život.“

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Odongo citoval Korán a islámské hadísy (výroky islámského proroka Mohameda) při evangelizačních akcích zaměřených na arabské míšence v několika vesnicích okresu Pallisa.

Po jedné z takových akcí, která proběhla 29. července, přišel domů a večeřel se svou rodinou, když kolem čtvrt na osm uslyšeli skupinu lidí, jak se blíží k jejich domu, uvedla jeho manželka Stella Kilo.

„Slyšeli jsme, jak mluví arabsky, a přemýšleli jsme, co by se mohlo dít,“ řekla Kilo. „Pak přišli a zaklepali na dveře.“

Ona a jejich děti šly do ložnice, ale Odongo odemkl a otevřel dveře a útočníci ho začali bít po všech částech těla, řekla.

„Křičel, a přitom zmiňoval jméno Nasuru a říkal: ‚Nechte mě Nasuru, Nasuru, Nasuru, prosím, nezabíjejte mě, jen řekněte svým lidem, ať mě nechají,'“ řekla Kilo Morning Star News. „Pak jsem uslyšel hlasitou ránu a pak už žádný křik.“

Útočníci po ubití evangelisty odešli, ale Kilo s dětmi zůstala ještě hodinu v ložnici, protože se bála, že tam stále jsou. Pak otevřela dveře ložnice a našla svého manžela v kaluži krve.

„Snažila jsem se manžela probrat, ale nebyl schopen mluvit, a tak jsem zavolala sousedovi a informovala ho o situaci,“ uvedla. Případ mi následně nahlášen místní policii. 

Tento útok byl posledním z mnoha případů pronásledování křesťanů v Ugandě, které Morning Star News zdokumentoval.

Ugandská ústava a další zákony zaručují náboženskou svobodu, včetně práva šířit svou víru a konvertovat od jedné víry k druhé. Muslimové tvoří 12 % ugandské populace, přičemž jejich koncentrace je vysoká ve východních oblastech země.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. srpna 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář