Muslimští extrémisté zavraždili v Ugandě mladého pastora

Podle neziskové organizace monitorující pronásledování zemřel v Ugandě dvaatřicetiletý mládežnický pastor na následky zranění, která utrpěl při útoku na svůj kostel, který údajně provedli muslimští extremisté. 

Místní zdroje uvedly pro Morning Star News, že Emmanuel Mugabi z oblasti Bukomero v okrese Kiboga nedaleko hlavního města Kampaly byl během útoku 20. května zbit a asi o týden později podlehl svým zraněním. 

SOUVISEJÍCÍV Ugandě byl před svou dcerou zavražděn pastor

Biskup Sserugga John Assaph z církve Bukomero Miracle Center uvedl, že Mugabi ztratil vědomí během útoku, ke kterému došlo kolem páté hodiny odpoledne. Assaph tvrdil, že k pár dní před útokem církev rozdávala Bible a pořádala evangelizační akci. 

Dav, který pastora zabil, měl vést šejk Musa Lwanga, obyvatel vesnice, kde oběť rozdávala Bible. Během útoku extremisté vykřikovali heslo „Alláhu akbar“.

„Za pokřiku ‚Alláhu akbar‘ strhli budovu a následně ji zapálili benzínem, přičemž shořely železné plechy, židle, Bible a další církevní majetek,“ poznamenal Assaph.

Assaph uvedl, že po zapálení budovy zavolal policii. „Záchranný tým našel muže v kaluži krve,“ řekl Assaph neziskové organizaci. „Policie mi zavolala, abych identifikoval oběť, a zjistil jsem, že je to můj pastor mládeže.“

Pastor uvedl, že sbor vynaložil „obrovské množství peněz“ na stavbu kostela a nákup vybavení. „Prosíme příznivce o dar lásky na obnovu naší církevní stavby, aby naši členové měli kde uctívat,“ uvedl Assaph. 

Šéfka místní policie Lydia Ashaba sdělila Morning Star News, že proti útočníkům bylo zahájeno šetření. 

Bukomero je převážně muslimská oblast, kde se nacházejí čtyři velké mešity. 

„Muslimové jsou velmi nepřátelští vůči jakémukoli novému náboženství, které do komunity přichází,“ řekl Assaph. 

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Pew-Templeton Global Religious Futures Project odhaduje, že asi 11,5 % obyvatel Ugandy jsou muslimové, většinou sunnité, zatímco 86,7 % jsou křesťané. 

Začátkem letošního roku muslimští extremisté v oblasti Bwaise v Kampale zbili do bezvědomí křesťanského apologetu Charlese Kamyu. 

Třiačtyřicetiletý muž řekl Morning Star News, že 29. ledna řídil automobil, když ho zastavili dva muži. Po zastavení auta tvrdí, že byl přepaden šesti muži v islámském oblečení. 

„Terorizujete naše náboženství. Dnes vás Alláh povolal a vy se s ním setkáte,“ vzpomíná Kamya na slova útočníků. „Někteří mě ošklivě zbili, zatímco jiní mě pořezali nějakými předměty, a když mě vytáhli z auta a vyhodili ven, ztratil jsem spoustu krve.“

Dodal, že ho udeřili železnou tyčí a nechali ho dvě hodiny ležet v kaluži krve, dokud kolemjdoucí nezavolal policii. 

K útoku došlo několik dní poté, co Kamya debatoval s muslimy v mešitě. Místní církve zorganizovaly další debatu, která byla naplánována na den, kdy došlo k útoku.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář