Muž v Ugandě se pokusil upálit dceru za konverzi ke křesťanství

Mladá žena se nemohla vrátit do svého domova v západní Ugandě kvůli cestovním omezením způsobeným pandemií. Rehema Kyomuhendo byla ve východní části země, když poprvé slyšela o Ježíši Kristu a stala se křesťankou.

Po návratu k rodině doprovázela svého otce, učitele koránu, na služební cestě z okresu Mbarara do asi 500km vzdáleného okresu Mbale. 4. května se ubytovali v domě tety ve vesnici Nawuyo. Večer se mladá žena rozhodla zavolat obchodní přítelkyni svého otce, o které věděla, že se hlásí k římskokatolické církvi.

„Vysvětlila mi vše o Kristu a spasení. Cítila jsem se usvědčena a rozhodla jsem se přijmout Ježíše za svého Pána a Spasitele,“ řekla Kyomuhendo v telefonickém rozhovoru organizaci Morning Star News, která monitoruje případy pronásledování křesťanů. „Když se mnou sdílela o Kristu, byla jsem tak nadšená, ale můj otec uslyšel mou radost a probudil se, vyšel ze své ložnice a začal mě zuřivě bít a kopat.“

Šejk Hussein Byaruhanga Husain vzbudil svou sestru, která spala v jiné místnosti a řekl jí, že jeho dcera konvertovala ke křesťanství, a proto ji chce zabít. Následně se pokusil ji upálit, ale jeho sestra mu v tom zabránila. Vynesla svou neteř z domu ven a spolu s křesťanským sousedem ji odvezli do nemocnice.

Lékaři předpokládají, že Kyomuhendo zůstane v nemocnici déle než měsíc. Morning Star News prosí křesťany, aby se modlili za rychlé uzdravení mladé konvertitky. Kyomuhendo nehlásila útok na policii ze strachu, že by se její otec mohl pokusit ji zabít.

Ugandská ústava zaručuje občanům náboženskou svobodu, včetně práva sdílení víry a konverze. Muslimové tvoří více než 12 procent populace Ugandy s vysokou koncentrací v převážně východní části země.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red- Datum: 3. června 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář