Může být křesťan členem komunistické strany?

Peking – Na populárním internetovém fóru se mladý čínský křesťan nedávno zeptal, jestli je možné být křesťanem a zároveň vstoupit do komunistické strany, uvádí China Source.

Jedna odpověď přišla z překvapivého zdroje. Ústřední výbor komunistického svazu mládeže (CCCYL) začal svou odpověď jasným „ne“, a to nejen pro křesťanství, ale s platností i pro jakékoliv jiné náboženství. Následovalo zdlouhavé vysvětlení s citací ústavy komunistické strany. Odpověď skončila varováním před náboženskou korozí.

Thomas Müller, analytik společnosti WorldWatchResearch Open Doors International, která v roce 2017 zařadila Čínu na 39. místo seznamu nejhorších pronásledovatelů křesťanů, to komentoval slovy: „Překvapující na tom není oficiální postoj komunistické strany, ale rychlost s jakou oficiální orgány na on-line fóru reagovaly. Zdá se, že cítí potřebu znovu a znovu opakovat své ideologické stanovisko. To se stalo jasným trendem v poslední době, což značí, že čínské úřady stále více spoléhají na ideologii.“

Tato reakce také ukazuje, že křesťané jsou v Číně omezení, pokud jde o výběr možností profesního rozvoje. Článek China Source však správně uvádí, že to neznamená, že Bůh je omezen v otevírání dalších příležitostí.

 

Zdroj: WorldWatch Monitor   Foto: Wikimedia Commons 

 

 

 

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář