Muzeum kovářství a synagoga v Holešově lákají na velikonoční programy

Holešov – Malé muzeum kovářství a Šachova synagoga v Holešově na Kroměřížsku lákají o druhém dubnovém víkendu na velikonoční programy. Zatímco v kovárně se budou moci návštěvníci seznámit zejména s křesťanskými svátky, v synagoze si poslechnou výklad o židovském svátku pesach, sdělila ČTK Dana Podhajská z Městského kulturního střediska Holešov.

Kovářské muzeum otevře v pátek 7. dubna, průvodce tam na turisty bude čekat do neděle 9. dubna. Komentované prohlídky se uskuteční v 10:00, 13:00 a 15:00. Vstupné je 60 korun pro dospělé, 40 korun pro děti, studenty a seniory, rodinné vstupné přijde na 140 korun. „Organizátoři akce současně připravuji speciální velikonoční program také pro školy, uskuteční se 4. dubna,“ uvedla Podhajská.

SOUVISEJÍCÍŽidé vozí do Holešova knihy rabína Šacha, studovna v tamní synagoze se rozrůstá

Do holešovské synagogy mohou zájemci zavítat v sobotu 8. a v neděli 9. dubna. „Během těchto prohlídek se návštěvníci seznámí s pesachem, jedním z nejdůležitějších židovských svátků. Dozví se něco o jeho historických kořenech, proč je pro Židy tak důležitý, ale také o jeho univerzálním duchovním významu pro současného člověka,“ uvedla Podhajská. Vstupné do synagogy činí 120 korun pro dospělé a 70 korun pro děti, studenty a seniory. Rodinné vstupné je 280 korun.

Holešovský zámek zahájí sezonu v sobotu 8. dubna. Prohlídkový okruh Po stopách Wrbnů, který turisty seznamuje s bydlením hraběcího rodu v 19. století, nabídne několik novinek, mezi nimi zrestaurované historické hodiny. V dubnu zůstane otevřený jen o víkendech se začátky prohlídek v 10:00, 12:30, 13:30 a 15:00. Dospělí za ně zaplatí stokorunu, děti, studenti a senioři 60 korun. Rodinné vstupné je za 240 korun.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 12. března 2023 Foto: Wikimedia Commons – synagoga v Holešově

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář