Na akce s papežem v září na Slovensku budou moci jen plně očkovaní

Bratislava – Jedině lidé zcela očkovaní proti covidu-19 se budou smět zúčastnit veřejných setkání s papežem Františkem během jeho zářijové návštěvy Slovenska. Oznámila to v úterý slovenská média s odvoláním na ministra zdravotnictví Vladimíra Lengvarského.

Hlava katolické církve je už sama očkovaná proti covidu-19 a vyzvala k tomu i věřící, poznamenal deník Pravda. Agentura AFP připomněla, že František označil odpor proti očkování za „sebevražedné popírání“.

SOUVISEJÍCÍPapež v září navštíví Maďarsko a Slovensko

„Naším společným cílem je vytvořit podmínky pro to, aby si svatý otec ze Slovenska odnesl pěkné vzpomínky, abychom společně vytvořili podmínky pro jeho doprovod, ale i pro věřící, kteří budou chtít prožít hluboký duchovní zážitek, a zároveň abychom umožnili co největšímu počtu lidí – věřícím i dalším – zúčastnit se veřejných bohoslužeb,“ uvedl ministr Lengvarský.

„Bylo nám sděleno, že z bezpečnostního hlediska a z hlediska technických možností je toto jediný reálný způsob, jak počet účastníků radikálně neomezovat,“ prohlásil bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský, který stojí v čele slovenských katolických biskupů. S tímto postupem vyjádřila souhlas také prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Eduard Heger.

Očkování na Slovensku zaostává za průměrem Evropské unie. Z přibližně 5,45 milionů obyvatel země dostalo podle dnešního vyjádření ministerstva zdravotnictví první dávku vakcíny 2,2 milionu lidí a druhou dávku 1, 876 milionu lidí.

František tento měsíc oznámil poutníkům na Svatopetrském náměstí, že ve dnech 12. až 15. září navštíví Slovensko poté, co odslouží mši v Budapešti. Na Slovensku má navštívit Bratislavu, Prešov, Košice a významné poutní místo Šaštín.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 21. července 2021 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Tags: ,,,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář