Křesťan dnes

Na část summitu G7 o umělé inteligenci přijede i papež, oznámila Meloniová

Řím – Papež František se zúčastní části červnového summitu skupiny vyspělých ekonomik G7, která se bude věnovat tématu umělé inteligence (AI). Dnes to oznámila italská premiérka Giorgia Meloniová, jejíž země summit od 13. do 15. června hostí. Informovala o tom agentura ANSA.

„Je to poprvé v dějinách, kdy se papež bude podílet na práci G7,“ uvedla Meloniová na videu zveřejněném na síti X. Upřesnila, že papež se zapojí do části summitu s názvem Outreach, kterého se účastní i země, které nejsou členy G7. „Jsem přesvědčená, že účast jeho svátosti rozhodujícím způsobem přispěje k definici právního, etického a kulturního rámce umělé inteligence,“ dodala Meloniová.

SOUVISEJÍCÍAmeričtí katolíci jsou podle průzkumu ohledně stále populárního papeže Františka polarizovanější než kdy dříve

Členy skupiny G7 jsou Spojené státy, Kanada, Německo, Francie, Itálie, Británie a Japonsko. Třídenní červnový summit bude hostit letovisko Borgo Egnazia v Apulii na jihu Itálie, jedna část programu se bude věnovat AI. Účast už potvrdili i předseda Evropské rady Charles Michel a šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová.

Papež František v prosinci vyzval mezinárodní společenství k regulaci umělé inteligence s tím, že algoritmy nesmí nahradit lidské hodnoty. Papež varoval v souvislosti s AI před „technologickou diktaturou“, která podle něj ohrožuje lidskou existenci. Uměla inteligence bude stále rozšířenější a může být zneužita k desinformačním kampaním a k ovlivňování voleb, varoval tehdy papež v šestistránkovém dokumentu, který Vatikán zveřejnil v šesti jazycích, napsala agentura AFP.

Sám papež už se stal terčem vtipů vytvořených s pomocí umělé inteligence. Na internetu se objevily uměle vytvořené fotografie, které vyobrazovali Františka v bílé péřové bundě, na večírku na diskotéce nebo jak se žení, uvedla AFP.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 26. dubna 2024 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version