Na charismatickou konferenci míří do Brna přes 7000 věřících

Brno – Přednášky kněžích i osobní svědectví věřících vyslechnou na brněnském výstavišti účastníci Katolické charismatické konference, která začíná dnes a potrvá do neděle. Pořadatelé očekávají přes 7000 lidí, oznámila ČTK mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová.

Příznivci charismatického hnutí usilují o hlubší, emocionální prožitek křesťanské víry a nalezení nového vztahu k Bohu. Zahraničním hostem je letos kněz René-Luc z Francie, který pracuje především mezi mladými lidmi. Sám vzešel ze složitých poměrů a na víru se obrátil až v dospělosti.

Součástí charismatické konference bývá pravidelně program pro děti, proto láká víc a víc rodin. K akci patří také kulturní nabídka, například divadelní představení a koncerty.

Katolickou charismatickou konferenci organizuje v Česku od roku 1989 hnutí Katolické charismatické obnovy. V Brně se uskutečnila poprvé v roce 2007, od té doby míří věřící – a nejen oni – na výstaviště každé léto.

Charismatikové sami sebe vidí jako obnovný proud v křesťanských církvích. Počátky katolického hnutí charismatické obnovy kladou odborníci do 60. let minulého století. Navazuje na starší tendence v protestantských církvích a na takzvané letniční církve.

 

Autor: ČTK  Foto: kcho.cz 

Kategorie: Církev

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář