Na festivalu Pohoda proběhne ekumenická bohoslužba za účasti Bezáka a Pastirčáka

Bratislava – Hudební festival Pohoda nabízí pro účastníky ekumenickou bohoslužbu za účasti Róberta Bezáka či Daniela Pastirčáka. Kromě toho je v areálu pro zájemce o duchovní službu k dispozici biskup Jozef Haľko. První ekumenická bohoslužba byla na Pohodě v roce 2010, i jako reakce na pád stanu. K její realizaci tehdy pomohl katolický kněz Anton Srholec.

Desátá ekumenická bohoslužba na Pohodě bude věnována všem, jež zasáhlo neštěstí v roce 2009. Zamyšlení nad biblickou pasáží přednesou Anna Polcková, Daniel Pastirčák a Róbert Bezák. Textem k liturgii je příběh Marie a Marty. „Maria sedí mezi učedníky (tam „kde nemá“) je učednicí v pozici muže, zatímco Marta přisluhuje a plní „tradiční roli ženy,“ uvádějí k pasáži organizátoři.

Kromě ekumenické bohoslužby byla vytvořena nová forma duchovní služby. Tu nabídl návštěvníkům festivalu bratislavský katolický biskup a profesor církevních dějin teologické fakulty UK Jozef Haľko. Pro zájemce o rozhovor či zpověď je připravena samostatná budova.

„Pohoda je umělecký festival na kterém se alternativa, indie, elektronika, world music a punk setkávají s klasikou; spolu s literaturou, tancem, vizuálním uměním, filmem a divadlem,“ uvádí na stránce organizátora. Pohoda proběhne od 11. do 13 července v Trenčíně. Areálem festivalu je bývalé vojenské letiště.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: -mn-  Datum: 12. červenece 2019  Foto: festivalpohoda.cz 

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář