Na Floridě byl zatčen kontroverzní pastor za organizování bohoslužeb

Kontroverzní pastor na Floridě, který odmítl zrušit své bohoslužby, čímž porušoval omezení kvůli koronaviru, byl v pondělí zatčen místním šerifem. Důvodem k tomuto kroku byl fakt, že kazatel svým konáním ohrožoval životy věřících.

Rodney Howard-Browne byl obviněn z přestupku za nezákonné shromažďování a porušování pravidel veřejného zdraví. Americký pastor byl otevřeným odpůrcem nařízení v boji s koronavirem. Podle informací DailyBeast Howard-Browne tvrdil, že jeho sbor má nástroje, které mohou zastavit šíření koronaviru a sliboval, že osobně vyléčí z onemocnění celou Floridu.

„Jeho bezohledné ignorování lidského života ohrožovalo stovky lidí v jeho sboru a tisíce obyvatel, kteří s nimi teď přicházejí do kontaktu, jsou v nebezpečí,“ řekl na tiskové konferenci šerif.

Howard-Browne neodpověděl na okamžitou žádost o komentář. Po zadržení byl předveden do šerifovy kanceláře, podle záznamů byl propuštěn do 40 minut.

Úřad šerifa již dříve varoval Howarda Browna, že jeho přeplněné bohoslužby porušují nařízení proti shromážděním s více než 10 lidmi. Poslanci dokonce zřídili v neděli před kostelem elektronický nápis, který naléhal na farníky, aby od sebe udržovali povinnou vzdálenost.

Americký pastor ale pokračoval v organizování bohoslužeb, a dokonce nabídl lidem odvoz do kostela. Howard-Browne na bohoslužbě 15. března povzbudil věřící, aby si potřásli rukama, aby ukázali, že se nebojí koronaviru a slíbili, že jeho sbor „se nikdy nezavře“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 31. března 2020  Foto: CC Search –

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Prečo tu nedáte pravdu?Oficiálne vyjadrenie Pastora Rodnyho a cirkvi hovorý že ten istý šerif im 4 dni pred zatknutím dal povolenie na bohoslužbu,Nainštalovali dezinfikačný nemocničný sistém za 100 tisíc dolárov a stoličky v cirkvi boli v rozostupoch niekoľkým metrov.Neustále keď prídem na túto stránku sú tu charismatický a letničný vodcovia a cirkvi prenasledované článkami ktoré ich kritizujú.Pritom je to najrychlejšie rastúce hnutie na svete.Ak kazateľ budem na tuto vec upozornovať ľudí v cirkvy.Ako je možné že modlárov ktorý uctievajú sochy a obrazy nič zlé sa o nich vo vačšine prípadov na vašej stránke nepíše.Ako je možné že ľudia ktorý tu píšu články sú ľudia o ktorých skoro nič nieje počuť ,žiadne prebudenie,žiaden pohyb Ducha ,žiadny spasený….Ale ak ide o cirkvi ktoré nurážajú ľudí su uhladené a najlepšie keĎ sú štátom uznané tak sú tu krásne až niekedy mam pocit vyzdvihujúce články.
    https://lc.org/newsroom/details/040220-statement-of-dr-rodney-howardbrowne?fbclid=IwAR39q98GODD5n4D142xscRptAyTB7mVT3uB3iaaRnq_ZB_TwmgO_pGdCgkQ

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář