Na Hradecku vyrazily do ulic stovky tříkrálových koledníků, požehnal jim biskup

Hradec Králové – Na Královéhradecku ode dneška stovky koledníků Oblastní charity Hradec Králové vybírají peníze do pokladniček Tříkrálové sbírky. Dnes ráno v hradecké katedrále svatého Ducha koledníkům požehnal královéhradecký biskup Jan Vokál, řekla ČTK Jana Karasová z Diecézní charity Hradec Králové. V některých regionech diecéze, která zahrnuje území Královéhradeckého, Pardubického a části dalších sousedních krajů, vyrazili první tříkráloví koledníci do ulic už v pondělí 2. ledna.

„Tříkrálová sbírka pokračuje v celé ČR až do 15. ledna, přičemž nejvíce koledníků budou lidé potkávat právě dnes na Tři krále a o tomto víkendu, kdy proběhne i řada doprovodných akcí,“ řekla Karasová.

SOUVISEJÍCÍ V plzeňské diecézi začne Tříkrálová sbírka, koledovat budou hejtmani a primátoři

Například jičínská charita zve dnes ve 14:00 rodiny s dětmi na Cestu za třemi králi. Na řadě míst o víkendu zazní tříkrálové koncerty na podporu sbírky, v sobotu 7. ledna také v Jaroměři, Neratově v Orlických horách či Horní Čermné, v neděli 8. ledna například v Trutnově, Červeném Kostelci nebo Pardubicích.

„V Královéhradecké diecézi máme zapečetěných téměř 4500 kasiček, do kterých mohou lidé přispívat, což odpovídá zhruba počtu skupinek koledníků,“ uvedla Karasová.

Ve většině regionů je možné sbírku podpořit také příspěvkem do statické kasičky v charitních zařízeních, kostelech, na úřadech a v obchodech. Lidé mohou přispět i bezhotovostním darem na účet sbírky do 31. ledna nebo do on-line pokladničky na webu www.trikralovasbirka.cz.

Tříkrálová sbírka podle organizátorů pomůže nemocným a potřebným především v regionech, kde se sbírka koná. Část výnosu půjde na humanitární pomoc do zahraničí.

Oblastní charita Hradec Králové z výtěžku Tříkrálové sbírky podpoří výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách a Oblastní charita Pardubice rekonstrukci prostor pro domácí hospic v Dražkovicích. V Hospici Anežky České v Červeném Kostelci na Náchodsku a v trutnovské Domácí hospicové péči výtěžek sbírky využijí na obnovu zdravotního materiálu a vybavení pro péči o těžce nemocné. Hospicovou péči podpoří například také v Poličce a Chrudimi. Na Náchodsku, Orlickoústecku, v Dolním Újezdě i v dalších oblastech použijí vybrané peníze na podporu charitní pečovatelské služby, která pomáhá seniorům a lidem se zdravotním postižením. Aktuální informace o Tříkrálové sbírce v hradecké diecézi jsou na webu.

Loni darovali lidé v Tříkrálové sbírce v hradecké diecézi rekordních 21,1 milionu korun. Oblastní charita Hradec Králové měla loni výtěžek včetně on-line sbírky 1,6 milionu korun. Hradecká oblastní charita zajišťuje sbírku zejména na území okresu Hradec Králové.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 6. ledna 2023 Foto: Třikrálovásbírka.cz

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář