Na mši, kterou bude v Budapešti sloužit papež, se zaregistrovalo 75.000 lidí

Budapešť – Na mši, kterou bude příští neděli v Budapešti sloužit papež František, se zaregistrovalo 75.000 lidí. Maďarskému rádiu Kossuth to v neděli řekl kardinál Péter Erdö. Na papežovu mši v Šaštíně na západě Slovenska se do soboty přihlásilo asi 30.000 věřících.

Na mši konané na závěr Mezinárodního eucharistického kongresu, který začal v neděli, nebudou na budapešťském Náměstí hrdinů platit žádná protikoronavirová opatření, lidé nebudou muset mít ochranu dýchacích cest, ani nebude nutné se prokazovat dokladem o očkování proti covidu-19 nebo negativním testu.

SOUVISEJÍCÍNa akce s papežem na Slovensku se nově dostanou nejen očkovaní proti covidu-19

Konference biskupů Slovenska (KBS) v sobotu zmírnila podmínky pro vstup na veřejné akce s papežem Františkem na Slovensku. Původně na ně měli mít přístup jen naočkovaní proti covidu-19, nově budou smět přijít i zájemci s potvrzením o negativním výsledku testu na koronavirus nebo o prodělání covidu-19 v posledních 180 dnech.

Hlava katolické církve navštíví Slovensko ve dnech 12. až 15. září. Mše v Šaštíně nedaleko českých hranic, která je naplánovaná na poslední den papežovy návštěvy, je považována za její vrchol z hlediska návštěvnosti. Původně se předpokládalo, že se na ní sejde až 350.000 věřících.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 6. září 2021 Foto: Wikimedia Commons – Budapešt

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář