Na palubě etiopského letu zahynulo několik humanitárních pracovníků

Čtyři členové organizace Catholic Relief Service (CRS) byli mezi cestujícími na palubě letadla Ethiopian Airlines kvůli školení ve městě Nairobi, které havarovalo ve východoafrickém státě, informuje stránka Angelus.

Papež František věnoval modlitby za cestující z 35 zemí v telegramu z 11. března. „Když se papež František dozvěděl smutnou zprávu o havárii letadla Ethiopian Airlines, věnoval modlitby za zemřelé z různých zemí a poprosil o Boží požehnání, útěchu a sílu,“ citoval telegram kardinál Pietro Parolin, státní tajemník Vatikánu.

Mezi mrtvé patří Getnet Alemayehu, Mulusew Alemu, Sintayehu Aymeku a Sara Chalachew, kteří pracovali v různých administrativních funkcích pro CRS.

„I když jsme zarmouceni, děkujeme za životy těchto kolegů a nezištnou pomoc, kterou vykonali pro naše poslání, a to navzdory rizikům a obětem, které humanitární práce může často obnášet,“ uvádí CRS. „Naše myšlenky a modlitby jsou s jejich rodinami a všemi těmi, kteří ztratili milovaného člověka v důsledku této tragédie.“

Catholic Relief Service je mezinárodní humanitární a rozvojovou agenturou amerických biskupů. Kardinál Daniel N. DiNardo, který je na čele americké katolické biskupské konference, vyjádřil smutek nad „smrtí čtyř našich milovaných kolegů“.

Seznam mrtvých podle etiopské letecké společnostmi zahrnoval 32 Keňanů, 18 Kanaďanů, osm Američanů a občany Slovenka, Číny, Indie, Izraele, Saúdské Arábie a Somálska.

Letoví úředníci z Etiopie začali vyšetřovat nehodu, která je druhou tohoto typu letadla v posledních měsících. V říjnu se v Indonésii za letu Lyon Air zabilo 189 lidí.

Addis Abeba a Nairobi jsou významnými centry světových agentur, které slouží chudým a marginalizovaným lidem, uprchlíkům a migrantům, dodává stránka Angelus.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Twitter – Angelus

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář