Na španělskou svatojakubskou stezku vyrazilo v roce 2019 350.000 lidí

Madrid – Španělskou částí slavné svatojakubské poutní stezky prošel rekordní počet lidí. Podle španělské rozhlasové stanice COPE do města Santiago de Compostela v Galicii vyrazilo nejspíš více než 350.000 poutníků. V loňském roce jich správci napočítali na Cestě svatého Jakuba kolem 327.000.

Rekord v počtu poutníků na španělské části svatojakubské stezky padl již třetí rok v řadě. Více než 300.000 lidí napočítali na cestě, jejíž hlavní trasa ve Španělsku vede od Pyrenejí přes Burgos a León do Santiaga de Compostela, poprvé v roce 2017.

Data za letošní rok sice ještě nejsou kompletní, už ke konci listopadu ale poutníků na španělské stezce bylo přes 344.000, a podle úřadů je tak jisté, že do konce roku překonal počet poutníků hranici 350.000.

Za poutníka je považován ten, kdo na cestě do Santiaga ujde aspoň 100 kilometrů pěšky nebo ujede 200 kilometrů na kole nebo na koni. Cílem poutě je katedrála ve městě Santiago de Compostela na severozápadě Španělska, ve kterém je údajně hrob svatého Jakuba Většího (španělsky Santiago). Historický střed města je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Kromě místních lze podle stanice COPE na svatojakubské stezce potkat nejčastěji Američany, Němce, Italy, Portugalce a Francouze. Celkem ale správci zaznamenali letos poutníky z více než 180 zemí světa.

Vysoký poutní provoz na stezce španělská církev očekává v roce 2021, na který dostal pozvání k návštěvě Santiaga de Compostela i papež František. Hlava římskokatolické církve navštívila město naposledy v roce 2010. Rok 2021 bude v Santiagu de Compostela mimořádný. Svátek svatého Jakuba, který je patronem Španělska, totiž připadne na neděli, a rok je tak považován za svatý.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 31. prosince 2019  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář