Na svobodu se dostalo 28 unesených baptistických studentů z Nigérie

Ozbrojení únosci propustili 28 z více než 120 studentů střední baptistické školy Bétel z Nigérie, informuje Associated Press.

Představitelé církve předali v neděli rodičům jejich děti, ale prezident nigerijských baptistů Israel Akanji upozornil, že ozbrojenci nadále drží více než 80 dalších žáků.

Doposud se na svobodu dostalo 34 unesených dětí. Zatím není jasné, kdy budou propuštěni i další žáci střední školy. Útočníci údajně požadují 500 000 Nairů (asi 25 tisíc Kč) za každého propuštěného studenta.

Akanji řekl, že baptisté nezaplatili žádné výkupné, protože jsou proti vyplácení peněz zločincům, ale dodal, že církev není schopna zabránit rodinám dětí v tom, aby podnikli jakékoli kroky, které považují za vhodné k zajištění jejich propuštění.

Mluvčí nigerijské policie Mohammed Jalige uvedl, že bezpečnostní síly a civilní obranné složky byly na rutinní záchranné akci v lesích poblíž vesnice Tsohon Gaya, když našli tři vyčerpané studenty, kterým se podařilo utéct.

SOUVISEJÍCÍProsba o modlitby za unesené studenty v Nigérii. „Jedná se o děsivé selhání státu chránit křesťany,“ říká Robinson

AP v této souvislosti informuje, že se nejedná o ojedinělý útok. Ozbrojenci za účelem výkupného zaútočili už na několik škol v severní části Nigérie, kde operuje také teroristická skupina Boko Haram.

Světová baptistická aliance (BWA) řadí na svém výročním indexu Nigérii jako druhou nejnebezpečnější zemi pro členy baptistické církve, který hodnotí různé kritéria pro církevní službu – včetně náboženské svobody, násilí, hladu a obživy – ve 126 zemích světa.

Nigérie je momentálně světovým lídrem v počtu unesených křesťanů, přičemž Open Doors uvádí číslo 990. Země se poprvé v historii dostala do první desítky států na seznamu Open Doors o největším křesťanském pronásledování.

V reakci na únos představitelé církve vysvětlili portálu Christianity Today, proč nadešel čas, aby křesťané zvýšili úsilí na svou ochranu. „Křesťané ve státě Kaduna příliš dlouho trpěli rukama svých útočníků, ať už pastevců Fulani, banditů nebo teroristů,“ řekl CT prezident Křesťanské asociace Nigérie (CAN) a baptistický pastor Samson Olasupo Ayokunle.

„Viděli jsme, že ačkoli modlitba funguje, samotná modlitba nestačí, protože víra bez skutků je prázdná.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. srpna 2021 Foto: screeshot – YouTube – útok na baptistickou školu Bétel

Tags: ,,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář