Náboženské komunity odsoudily teroristický útok v Londýně

Londýn – Zástupci londýnské náboženské komunity odsoudili teroristický útok na London Bridge, kde byli zabiti dva lidé a několik dalších bylo zraněno.

Usman Khan byl po zápase s okolojdoucími lidmi odzbrojen. Muž měl na sobě výbušné zařízení. Po příchodu policie byl na místě zastřelen. Celý incident se odehrál v pátek. Londýnská policie později uvedla, že zařízení nebylo funkční, informuje Christian Today,

„Podezřelý muž byl zastřelen specializovanými ozbrojenými policisty a mohu potvrdit, že tento podezřelý zemřel na místě činu,“ uvedl ve svém prohlášení asistent komisaře pro speciální operace Neil Basu.

Khan byl už dříve usvědčen a uvězněn za trestné činy terorismu v roce 2012 za podvody na burze cenných papírů v roce 2010, které byly inspirovány Al-Káidou, uvedla policie.

Premiér Boris Johnson prohlásil, že páteční teroristický útok je „hrozný“ incident. „Chci poděkovat pohotovostním službám a veřejnosti za jejich nesmírnou statečnost v reakci na tento teroristický útok na London Bridge,“ řekl.

Londýnský starosta Sadiq Khan také poděkoval „statečným“ pohotovostním službám a občanům, kteří riskovali svou vlastní bezpečnost, aby odzbrojili Khana. „Jsou to ti nejlepší z nás,“ řekl, když požádal obyvatele hlavního města Velké Británie, „aby zůstali ostražití.“

London Faiths Forum odsoudilo teroristický útok na London Bridge v prohlášení, ve kterém vyzvalo národ, aby zůstal jednotný.

„My, jako zástupci mnoha londýnských náboženských komunit, litujeme strašlivého útoku, který se stal na London Bridge,“ píše se v prohlášení.

„Všechna naše náboženství mají úctu k posvátnosti lidského života. Pro takový barbarský útok na nevinné lidi neexistuje důvod. Terorismus nemá na našich ulicích místo,“ poznamenali.

„Naše modlitby jsou s obětmi a jejich rodinami a všemi, kterých se tento hrozný čin týká. Vyzýváme obyvatele Londýna a náš národ, aby v tuto chvíli stáli společně. Zdvojnásobíme naše úsilí pracovat pro mír, porozumění a naději,“ vyzvali náboženští představitelé v prohlášení.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 3. prosince 2019  Foto: screenshot YouTube – útok v Londýně

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář