Nad Prahou zazněla modlitba za lidskou sounáležitost

Praha – Nad Prahou dnes zazněla modlitba za lidskou sounáležitost, podpořit měla lidi nakažené koronavirem. Kněz Pavel Pola ji netradičně pronesl na palubě historického letounu Lockheed L-10 Electra, který patřil podnikateli Janu Antonínu Baťovi. Chtěl tak povzbudit lidi v současné nelehké době, řekl ČTK.

S nabídkou účasti oslovily převora kláštera Pražského Jezulátka Polu Seznam Zprávy. „Je to podle mě gesto, které může lidi nějakým způsobem povzbudit. To je cílem mojí modlitby, abych lidem předal zprávu o naději, že věci, které prožíváme, mají smysl,“ řekl ČTK před startem. Požehnáním nad Prahou chtěl lidi povzbudit a připomenout jim sounáležitost. „Že jako lidé patříme k sobě, že nejsme nikdo sami,“ podotkl.

Modlitbu Pola pronesl z dvoumotorového dolnoplošníku z poloviny 30. let minulého století, který zakoupil průmyslník Baťa. Stroj s číslem 1091 byl původně určen pro americkou pilotku Amelii Mary Earhartovou, která s ním chtěla obletět svět. Baťa ho ale koupil dříve, když při své cestě kolem světa nouzově přistál v Chicagu a nutně potřeboval jiné letadlo, uvedly Seznam Zprávy. Earhartová musela použít jiný stroj. Při své cestě v roce 1937 pak beze stopy zmizela. Letoun v roce 2009 získal Ivo Lukačovič, majitel serveru Seznam.cz a Seznam Zprávy.

Pola považuje modlitbu v letadle za symbolickou. „Letadlo poskytuje nadhled a to je něco, co bych lidem moc chtěl přát, abychom se dokázali na svůj život dívat s nadhledem, s odstupem, ve větším kontextu,“ řekl.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 16. listopadu 2020 Foto: Wikimedia Commons – Praha

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář