Naftali Bennett: Láska křesťanů k Izraeli je „legendární“

V pondělí byl zahájen 42. ročník Svátku stánků.

Premiér Naftali Bennett v pondělním projevu, kterým z Jeruzaléma odstartoval 42. ročník oslav Svátku stánků, potvrdil „nekompromisní“ vztah křesťanských sionistů k Izraeli.

Akce, která v minulosti přilákala do Izraele přibližně 6 000 křesťanů z desítek zemí celého světa, běží kvůli pandemii koronaviru již druhým rokem virtuálně.

V roce 2019 přijelo na slavnost 16 Egypťanů, což znamenalo první účast evangelických křesťanů z arabské blízkovýchodní země.

Obecně na svátek přijeli delegáti z exotických ostrovů, jako je Samoa a Fidži, ale také z Tchaj-wanu, Číny a Afriky.  Podle Mezinárodního křesťanského velvyslanectví v Jeruzalémě se ekonomický dopad akce na Izrael pohybuje mezi 18 a 20 miliony dolarů.

„Vaše láska k Izraeli je legendární,“ řekl Bennett ve svém videoposelství statisícům křesťanských diváků. „Vaše vášeň pro Izrael je nekompromisním vyjádřením podpory židovskému státu, jeho lidu a našemu osudu.“

„Vaše oddanost Izraeli je pro nás nejen požehnáním,“ pokračoval, „ale pomohla nám udržet naši situaci v nejtěžších dobách, včetně válek. Radujete se z mnoha vítězství Izraele a stojíte nám po boku, když to nejvíce potřebujeme.“

Letošní svátek zahrnuje osm dní vysílání z významných míst Země izraelské pro celosvětové televizní a internetové publikum křesťanů.

Celý článek je k dispozici na stránkce Israel.cz

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář